Niemal bezchmurne niebo i słońce. Będzie prawie 30 stopni. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 19.05.2022]

2022-05-19 7:02
Niemal bezchmurne niebo i słońce. Będzie prawie 30 stopni. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 19.05.2022]
Autor: silviarita /Pixabay.com Niemal bezchmurne niebo i słońce. Będzie prawie 30 stopni. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 19.05.2022]

Pogoda na czwartek (19 maja 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), mówi o bezchmurnym niebie. Termometry wskażą blisko 30 st. C. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 19 maja 2022.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), krańce wschodnie i zachodnie Europy są w zasięgu niżów, resztę kontynentu obejmują wyże. Polska znajduje się w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Zatoki Gdańskiej. Na krańcach wschodnich pozostanie powietrze pochodzenia arktycznego, nad pozostałą część kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz też: Pogodowe REKORDY. Te pomiary szokowały meteorologów! Was też zadziwią!

Jaka będzie temperatura w czwartek, 19 maja 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek, 19 maja 2022 w Polsce bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko miejscami na północy kraju zachmurzenie umiarkowane. Będzie ciepło, a miejscami nawet upalnie! Gdzie będzie najcieplej?

- Temperatura maksymalna od 20 st. C do 25 st. C; cieplej na południowym zachodzie od 26 st. C do 28 st. C oraz chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 19 st. C i na Półwyspie Helskim około 17 st. C - czytamy na stronie IMGW.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, tylko na wschodnim wybrzeżu zmienny. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h, wynika z informacji IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (19.05/20.05)

Według informacji podanych przez IMGW, w nocy z czwartku na piątek (19.05/20.05) na południowym wschodzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe; na pozostałym obszarze zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia na północnym zachodzie przelotnych opadów deszczu. Nad ranem na Ziemi Lubuskiej możliwe burze. Temperatura minimalna na wschodzie kraju i w rejonach podgórskich Sudetów od 6°C do 11°C, na pozostałym obszarze od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

Podlaskie. Pościg przez dwa powiaty z powodu narkotyków. Sceny niczym z filmu!
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE