Niemal bezchmurne niebo i słońce. Będzie prawie 30 stopni. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 19.05.2022]

i

Autor: Pixabay

Niemal bezchmurne niebo i słońce. Będzie prawie 30 stopni. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 19.05.2022]

2022-05-19 7:02

Pogoda na czwartek (19 maja 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), mówi o bezchmurnym niebie. Termometry wskażą blisko 30 st. C. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 19 maja 2022.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), krańce wschodnie i zachodnie Europy są w zasięgu niżów, resztę kontynentu obejmują wyże. Polska znajduje się w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Zatoki Gdańskiej. Na krańcach wschodnich pozostanie powietrze pochodzenia arktycznego, nad pozostałą część kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz też: Pogodowe REKORDY. Te pomiary szokowały meteorologów! Was też zadziwią!

Jaka będzie temperatura w czwartek, 19 maja 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek, 19 maja 2022 w Polsce bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko miejscami na północy kraju zachmurzenie umiarkowane. Będzie ciepło, a miejscami nawet upalnie! Gdzie będzie najcieplej?

- Temperatura maksymalna od 20 st. C do 25 st. C; cieplej na południowym zachodzie od 26 st. C do 28 st. C oraz chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 19 st. C i na Półwyspie Helskim około 17 st. C - czytamy na stronie IMGW.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, tylko na wschodnim wybrzeżu zmienny. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h, wynika z informacji IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (19.05/20.05)

Według informacji podanych przez IMGW, w nocy z czwartku na piątek (19.05/20.05) na południowym wschodzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe; na pozostałym obszarze zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia na północnym zachodzie przelotnych opadów deszczu. Nad ranem na Ziemi Lubuskiej możliwe burze. Temperatura minimalna na wschodzie kraju i w rejonach podgórskich Sudetów od 6°C do 11°C, na pozostałym obszarze od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

Podlaskie. Pościg przez dwa powiaty z powodu narkotyków. Sceny niczym z filmu!
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany