Nawet 47 stopni w cieniu! Spektakularna prognoza dla europejskiego miasta. Polacy je uwielbiają

i

Autor: geralt/cc0/Pixabay.com; Morinpat/CC BY 2.5/Wikimedia Commons Andaluzję i jej stolicę - Sewillę - nawiedza od kilku tygodni fala upałów (na zdj. Złota Wieża w Sewilli)

Nawet 47 stopni w cieniu! Spektakularna prognoza dla europejskiego miasta. Polacy je uwielbiają

2022-05-17 11:47

Mieszkańców Polski powinna zainteresować pogoda nie tylko nad Wisłą, bo w jednym z ich ulubionych wakacyjnych kierunków rozpoczęła się fala upałów. Nie razie niewiele wskazuje, by w najbliższym czasie dotarły one do naszego kraju. Być może część z nas rzuci wobec tego okiem na hiszpańską Andaluzję, gdzie już teraz notowane są rekordowe temperatury.

Nawet 47 stopni w cieniu! Spektakularna prognoza dla europejskiego miasta. Polacy je uwielbiają

Jak informuje TwojaPogoda.pl, już od kilku tygodni nad hiszpańską Andaluzją dominuje upalna pogoda. Jedno z bardziej atrakcyjnych dla mieszkańców Polski miejsc turystycznych regularnie nawiedza fala upałów, a ta ostatnia ma się zakończyć w... październiku. Wysokie temperatury, przekraczające 30 stopni w cieniu, dotarły na południe Hiszpanii, a konkretnie do Sewilli, stolicy Andaluzji, już w połowie kwietnia. Upalna pogoda zaatakowała znowu 6 maja i utrzymała się do 14 maja włącznie. W tym czasie temperatura po raz pierwszy w tym roku sięgnęła 35 kresek na termometrze, ale w najbliższych dniach ma być jeszcze goręcej, bo zgodnie z prognozą pogody 20 maja w Andaluzji będzie okrągłe 40 stopni. Na mieszkańcach regionu to i tak nie robi większego wrażenia, bo na południu Hiszpanii notowano już 47 kresek na plusie. Co ciekawe, upały pojawiły się na Półwyspie Iberyjskim tuż po fali przymrozków, jakie dotknęły ten kraj w kwietniu. Hiszpania była w tym czasie jednym z nielicznych krajów w Europie, gdzie średnia temperatura była niższa od tej datowanej w czasie normy wieloletniej. Występujące na terenie kraju przymrozki szczególnie zaszkodziły tamtejszym sadom, bo według prognoz zbiory owoców mają być najmniejsze od 40 lat.

Czytaj też: Pogoda dla maturzystów na najdłuższe wakacje w życiu. Słońce, gwałtowne burze czy deszcz?! [Prognoza]

Upały zawitają w najbliższym czasie również do Polski, ale na krótko - w dodatku będą im towarzyszyć opady deszczu i lokalne burze. Po tym jak w środę, 18.05, w naszym kraju pojawią się ostatnie przymrozki, temperatura zacznie gwałtownie rosnąć, w wielu miejscach przekraczając 25 stopni - szczegóły tutaj: Najpierw przymrozki, a potem uderzenie gorąca! Szalona prognoza pogody dla Polski.

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Niesamowity pokaz dronów nad Warszawą!
Nasi Partnerzy polecają