Najpierw przymrozki, a potem uderzenie gorąca! Szalona prognoza pogody dla Polski

i

Autor: Seaq68/cc0/Pixabay.com Najbliższe kilka dni przyniosą duże zmiany w pogodzie, ponieważ tydzień 16-23.05 zacznie się od porannych przymrozków, by zakończyć się upałami

Najpierw przymrozki, a potem uderzenie gorąca! Szalona prognoza pogody dla Polski

2022-05-16 9:31

Najbliższe kilka dni przyniosą duże zmiany w pogodzie, ponieważ tydzień 16-23.05 zacznie się od porannych przymrozków, by zakończyć się upałami. W poniedziałek, 16.05, wyjątkowo niskie temperatury nawiedziły północną i północno-wschodnią Polskę, ale we wtorek i środę będzie jeszcze zimniej, a przymrozki dotrą także do innych części naszego kraju.

Najpierw przymrozki, a potem uderzenie gorąca! Szalona prognoza pogody dla Polski

Jak informuje TwojaPogoda.pl, w najbliższych dniach, 16-23.05, mieszkańców Polski czekają zarówno przymrozki, jak i upały, które dotrą do naszego kraju w drugiej części tygodnia. W poniedziałek, 16.05, z porannymi przymrozkami mieli już do czynienia mieszkańcy północnej i północno-wschodniej Polski - przy gruncie temperatura spadła już poniżej zera. Jeszcze zimniej będzie we wtorek i środę, gdy niskie temperatury dotrą również na wschód kraju, do centrum i na tereny górzyste. Kulminacja zjawiska ma przypaść na 18 maja - na większości terenu Polski słupki rtęci pokażą poniżej zera, a lokalnie do minus 3 stopni. Przy gruncie będzie jeszcze zimniej, bo minus 5 stopni. Od czwartku, 19.05, temperatura będzie coraz wyższa, bo nad Wisłę zacznie napływać gorące powietrze. Cieplej zrobi się nie tylko w nocy i o poranku, ale przede wszystkim w dzień - w wielu regionach będzie ok. 20 stopni, a na zachodzie nawet powyżej 25. Jeszcze goręcej w piątek i sobotę (20-21.05), bo w całej Polsce będzie już powyżej 20 i więcej kresek, lokalnie powyżej 25. Po koniec tygodnia 16-23.05 nadciągną też jednak chmury, które przyniosą opady deszczu, którym gdzieniegdzie będą towarzyszyć burze.

Zobacz: Lato 2022. Taka będzie pogoda! Jasnowidz Jackowski już to wie i nie ma wątpliwości

Dalsza część tekstu pod quizem.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...

Czytaj też: Lato 2022. Taka będzie pogoda! Jasnowidz Jackowski już to wie i nie ma wątpliwości

Prognoza pogody IMGW (16-17.05)

Tymczasem IMGW podało opublikowało 2-dniową, opisową prognozę pogody na 16-17.05. W poniedziałek będzie 21-25 stopni, choć poza północno-wschodnią Polską - 17 kresek - i wybrzeżem Bałtyku, gdzie miejscami słupki rtęci pokażą ledwie 13 stopni. - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na północnym wschodzie okresami duże i tam możliwe słabe przelotne opady deszczu. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, nad morzem okresami umiarkowany z kierunków północnych - informuje IMGW. We wtorek chłodniej, bo na północnym-wschodzie będzie już tylko 13 kresek, w centrum - 18, a najwyższą temperaturę pokażą termometry - do 20 stopni - pokażą termometry na południowym zachodzie Polski, gdzie może też padać. - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym zachodzie i miejscami na południu okresami duże. Na południowym zachodzie i południu miejscami opady deszczu oraz burze; lokalnie opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadu od 15 mm do 25 mm. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, po południu w porywach do 55 km/h, północny i północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h - podaje IMGW.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
"Pamiętajcie o ogrodach". Kiermasz ogrodniczy w Szczecinie