Chmury nad morzem w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Walka słońca z deszczem. IMGW zdradza, gdzie przydadzą się parasole [Pogoda 16.05.2022]

Walka słońca z deszczem, a potem burze! IMGW zapowiada początek tygodnia [Pogoda 16.05.2022]

2022-05-16 6:06

Prognoza pogody na poniedziałek (16 maja) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada przyjemny początek tygodnia, choć gdzieniegdzie może spaść deszcz. Na portalu se.pl sprawdzamy, gdzie 16.05.2022 będzie najgorzej, a gdzie mieszkańcy mogą sobie pozwolić na lżejsze ubrania. Najnowsza pogoda na dziś zostanie przez nas przeanalizowana poniżej.

Pogoda na jutro (poniedziałek, 16.05.2022) jaką eksperci IMGW opublikowali w swoim serwisie powinna większości naszych czytelników przypaść do gustu. Na początku tygodnia nie spodziewamy się niebezpiecznych zjawisk meteo, takich jak burze czy wichury. Gdzieniegdzie warto mieć przy sobie parasol. - W dzień zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, po południu na północnym wschodzie okresami duże i tam możliwe słabe przelotne opady deszczu - przekazują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na szczęście warunki na drogach nie powinny niepokoić kierowców, ale mimo to apelujemy o zachowanie odpowiedniego poziomu koncentracji. Dalszy ciąg prognozy pogody znajdziecie pod naszym autorskim quizem. Zachęcamy do rozwiązywania!

Czytaj też: Piorun i fontanna ognia zaatakowały tuż obok niego! Szokujące nagranie z USA

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody 16.05.2022. Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 16 maja?

Mamy dobre wieści dla wszystkich tych, którzy są zwolennikami wysokich temperatur. Na początku tygodnia nie będziemy mieli jednocyfrowych wartości (przynajmniej w ciągu dnia). W niektórych rejonach Polski poczujemy się w jak w środku lata.

- Temperatura maksymalna od 14°C miejscami nad morzem i 17°C na Suwalszczyźnie, 21°C w centrum, do 25°C na południowym zachodzie; w rejonach podgórskich od 20°C do 23°C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, nad morzem okresami umiarkowany z kierunków północnych - podaje IMGW w prognozie synoptycznej na 16 maja.

Pogoda na dziś. Noc z poniedziałku na wtorek 16-17.05.2022

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek (16-17 maja) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego. W drugiej połowie nocy na południowym zachodzie opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. W Sudetach i w obszarach podgórskich Sudetów miejscami burze. Prognozowana suma opadu od 10 mm do 20 mm. Temperatura minimalna od 1°C na północnym wschodzie do 14°C na południowym zachodzie. Na północnym wschodzie przygruntowe przymrozki do -2°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr porywisty - przestrzegają synoptycy. O ewentualnych utrudnieniach, związanych z burzowymi aktywnościami będziemy was informować na bieżąco.

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Wiosna w Rzeszowie. Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów
Nasi Partnerzy polecają