Nawet 40 mm deszczu, wichury do 85 km/h i burze. Potem wydarzy się coś jeszcze! [Prognoza IMGW 12.07.2022]

i

Autor: Gabriel Tovar / CC Unsplash.com / Zdjęcie ilustracyjne Nawet 40 mm deszczu, wichury do 85 km/h i burze. Potem wydarzy się coś jeszcze! [Prognoza IMGW 12.07.2022]

Burze i sporo deszczu. Pogoda 12.07.2022

Nawet 40 mm deszczu, wichury do 85 km/h i burze. Potem wydarzy się coś jeszcze! [Prognoza IMGW 12.07.2022]

2022-07-12 8:14

Pogoda na wtorek (12 lipca 2022) dla Polski, przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to mieszanka dobrych i złych wieści. Temperatury pójdą w górę, ale są też regiony narażone na intensywne opady deszczu, burze i silne wichury do 85 km/h. W tym materiale omówimy szczegóły najnowszej pogody na dzisiaj (wtorek, 12.07.2022 r.).

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) informuje, że we wtorek (12.07.2022 r.) Europa północno-zachodnia oraz wschodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii oraz nad Białorusią i związanych z nimi układów frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu wyżów. Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Litwą i na krańcach północno-wschodnich zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Jedynie krańce zachodnie pozostaną na skraju wyżu znad Niemiec. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Najnowsza prognoza pogody dla Polski nie jest zbyt przyjemna.

Warto wiedzieć: Pełnia Koźlego Księżyca w lipcu 2022. Superksiężyc sprawi, że będzie to bezsenna noc!

Jaka będzie pogoda we wtorek, 12 lipca 2022?

W prognozie synoptycznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) czytamy, że we wtorek odnotujemy zachmurzenie umiarkowane i duże. We wschodniej połowie kraju opady deszczu, gdzieniegdzie także burze. W szczytowych partiach Tatr opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Koniecznie pamiętajcie o parasolach!

- Na północnym wschodzie opady deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym i tu prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 40 mm. Na południowym wschodzie lokalne burze i tu prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm - podaje IMGW w prognozie na 12 lipca.

Jaka będzie temperatura 12.07.2022? Prognoza pogody na wtorek

W temacie temperatur Instytut ma dobre wieści. Zrobi się cieplej niż na początku tygodnia, ale nie musimy się obawiać upałów. Problemem będą za to wichury, które objawią się zwłaszcza w parze z burzami.

- Temperatura maksymalna na wschodzie, w rejonach podgórskich Karpat i na Półwyspie Helskim od 15 do 20 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 21 do 25 stopni. Wiatr umiarkowany, na północy także dość silny, porywisty, północno-zachodni i zachodni. Na północnym wschodzie porywy wiatru do 85 km/h, na wschodnim wybrzeżu i w Sudetach do 70 km/h, w burzach do 65 km/h oraz w Karpatach do 60 km/h - podaje IMGW.

Pogoda IMGW na jutro. Noc z wtorku na środę (12/13.07.2022)

Z prognoz IMGW na noc z wtorku na środę wynika, że na zachodzie zachmurzenie będzie małe, tylko gdzieniegdzie umiarkowane i tu bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu. Na północnym wschodzie deszcz o natężeniu umiarkowanym lub silnym i tu prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 25 mm. Temperatura minimalna od 12°C do 17°C, a w rejonach podgórskich od 9°C do 11°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i wybrzeżu dość silny i porywisty, północno-zachodni i zachodni. Na wschodzie porywy wiatru do 80 km/h, w Tatrach i Sudetach do 70 km/h oraz w Beskidach i Bieszczadach do 65 km/h - przestrzegają synoptycy.

Na szczęście już w środę temperatury znów pójdą do góry. W ciągu dnia odnotujemy nawet 28 stopni Celsjusza. Nastąpi wyraźna poprawa pogody, spadnie mniej deszczu, a burze powinny się uspokoić.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany