Burze i wichury do 70 km/h i jeszcze to! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW 8.07.2022]

i

Autor: FelixMittermeier /pixabay.com Burze i wichury do 70 km/h i jeszcze to! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW 8.07.2022]

Burze i wichury do 70 km/h i jeszcze to! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW 8.07.2022]

2022-07-08 10:26

Pogoda na piątek (8 lipca 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o pochmurnym dniu i przelotnych opadach deszczu. Możliwe burze i wichury nawet 70 km/h. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 8 lipca 2022.

IMGW informuje, że południowa oraz północna Europa są pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych, na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże z centrami nad zachodnim Atlantykiem, Uralem oraz Ukrainą. Nad Polskę od północnego zachodu nasuwa się zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych, związana z niżem znad południowej Skandynawii. Z zachodu i północnego zachodu napływa wilgotniejsze powietrze polarne morskie.

Polecamy: QUIZ. Znasz te przysłowia o lecie i wakacjach? My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Jaka będzie pogoda w piątek, 8 lipca 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w piątek (8.07.2022) zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz  burze.

- W strefie od Zatoki Gdańskiej przez Warmię i Mazury, Kujawy, wschodnią Wielkopolskę, zachodnią Małopolskę, Ziemię Łódzką, Wyżynę Świętokrzyską aż po Małopolskę i Tatry miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz od 10 mm do 20 mm - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz też: Gdzie na grzyby? "Zaczyna się wysyp, pogoda idealna". Lipiec to sezon na kurki, kanie, maślaki i podgrzybki. Gdzie są grzyby?

Jaka będzie temperatura 8.07.2022?

Według prognoz przekazanych przez IMGW, w piątek bez upałów.

- Temperatura maksymalna od 20 st.C do 24 st.C, chłodniej nad morzem 18 st.C,19 st.C i na Podhalu 17 st.C - podaje IMGW.

Wiatr na wschodzie słaby, zachodni i południowo-zachodni, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h. W Karpatach porywy do 60 km/h.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę (8.07/9.07)

Jak podaje IMGW, w nocy z piątku na sobotę (8.07/9.07) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami a na południowym zachodzie z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, z wyjątkiem południowego zachodu. Na wschodzie zanikające burze. Temperatura minimalna od 11°C do 14°C; cieplej nad morzem około 15°C, chłodniej w rejonach podgórskich około 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, zachodni i północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 55 km/h.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Usmażyliśmy jajko na osiedlowym parkingu