Burza z piorunami nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burza z piorunami nad Polską

Gdzie jest burza dziś, 5.07.2022? Radar burz na żywo. Pogoda nie ma litości! Przez Polskę przechodzą burze z gradem [ostrzeżenia IMGW]

2022-07-05 11:32

Pogodowy armagedon w Polsce 5.07.2022. Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia 1 i 2 stopnia przed burzami z gradem, które przechodzą przez Polskę. Pogoda dziś, we wtorek 5 lipca, nie zapowiada się dobrze. Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem. Dlatego warto sprawdzić, gdzie jest burza na radarze burz online. W tym artykule znajdziesz radar burz windy.com i RainViewer - dzięki temu dowiesz się, gdzie jest burza w Polsce 5.07.2022.

Gdzie jest burza 5.07.2022?

Synoptycy IMGW przewidują, że pogoda na dziś, 5.07.2022, w części Polski będzie zdominowana przez ulewne deszcze i groźne burze z gradem. Dla części województw wydano ostrzeżenia 1 i 2 stopnia przed burzami z gradem. - Gdzie jest burza? - zastanawiają się nie tylko łowcy burz, którzy uwielbiają obserwować to zjawisko, ale także inni mieszkańcy, którzy boją się skutków załamania pogody. Burze będą przechodziły przez Polskę we wtorek, 5 lipca 2022, od ok. godz. 11 aż do wieczora. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - prognozują synoptycy IMGW. Aby dokładnie sprawdzić, gdzie jest burza, warto śledzić radar burz online na windy.com lub RainViewer, które zamieszczamy poniżej. Dzięki temu będzie można przygotować się na nadejście tego zjawiska.

Radar burz windy.com

Radar burz na windy.com to sprawdzone narzędzie, które pozwala sprawdzić, gdzie jest burza, a także kierunek przemieszczania się wiatru i opadów. Dzięki temu można przygotować się na nadejście burzy, zabezpieczyć swój balkon czy ogród, przestawić auta spod drzew i zaplanować pozostanie w domu. Poniżej możecie sprawdzić gdzie jest burza na radarze burzowym windy.com.

Radar burz RainViewer

RainViewer to nie tylko przydatny radar burz online, ale także aplikacja, którą można mieć zawsze pod ręką w telefonie. Dzięki mapie burz od RainViewer można na bieżąco sprawdzać, gdzie jest burza i uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia. Warto to regularnie sprawdzać, bowiem pogoda potrafi zmieniać się bardzo szybko. Poniżej zobaczycie, jak wygląda radar burz od RainViewer i sprawdzicie, gdzie jest burza.

Umiesz przewidywać pogodę? Sprawdź się w naszym quizie poniżej!

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Bezpieczeństwo w czasie burzy. Co robić, gdzie się schować?

Burza może być śmiertelnie niebezpieczna! Dlatego tak ważne jest, by jej nie lekceważyć. Ostrzeżenia IMGW przed burzami należy traktować poważnie i stosować się do zasad bezpieczeństwa. Co robić, gdy zaskoczy nas burza? Gdzie się schować? W takich wypadkach trzeba pamiętać o tych zasadach:

  • nie zatrzymuj się i nie szukaj schronienia pod drzewami, słupami energetycznymi (jeżeli linia ulegnie zerwaniu, zostaniesz porażony prądem), niestabilnymi konstrukcjami np. wiatami oraz wszystkimi wysokimi elementami, bo one przyciągają pioruny;
  • unikaj otwartej przestrzeni,
  • wykorzystaj jako schronienie istniejące budowle: most, wiadukt, przepusty lub inne stałe konstrukcje,
  • jeżeli nie masz możliwości takiego ukrycia się, wykorzystaj zagłębienia terenu (rów, głęboki dół);
  • odsuń się od metalowych przedmiotów i ich nie dotykaj;
  • wyjdź natychmiast z wody;
  • unikaj używania telefonu komórkowego, a najlepiej go wyłącz.

Przeczytaj koniecznie: Burza. Gdzie schować się przed burzą? Ekspert z UMCS, dr Marek Kopciuszyński, obala mity!

Nasi Partnerzy polecają