Na słoneczne dni nie ma co liczyć. Parasol wciąż się przyda!

i

Autor: Shutterstock Prognoza pogody IMGW 12-18 lutego.

Prognoza IMGW

Na słoneczne dni nie ma co liczyć. Parasol wciąż się przyda! Paskudna prognoza

2024-02-12 10:23

Ostatnie dni w Polsce to dominacja deszczowej, niemal jesiennej pogody. Czy jest szansa na zmianę aury? Prognoza przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wskazuje, że prawdopodobieństwo przełomu w pogodzie w najbliższym tygodniu są niewielkie. Szczegóły w dalszej części artykułu.

IMGW prognozuje deszczowy tydzień. Na słońce nie ma co liczyć

Jak prognozuje IMGW, "początek tygodnia zapowiada się pochmurny i wilgotny, jednak dość ciepły, jak na tą porę roku". - Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieści się chłodny front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Za frontem zacznie napływać coraz chłodniejsze i wilgotne powietrze znad Atlantyku, które pozostanie z nami do końca tygodnia - czytamy w komunikacie IMGW.

Poniedziałek (12 lutego) pochmurny niemal w całym kraju. Będzie padać deszcz. Temperatury dość wysokie jak na połowę lutego. Na termometrach maksymalnie od 6°C do 9°C. Podobny typ pogody we wtorek (13 lutego). W centrum i na południu kraju nieco więcej chwil ze słońcem. Nadal deszczowo, a na północnym zachodzie spadnie deszcz ze śniegiem. Nieco chłodniej niż w poniedziałek, termometry pokażą maksymalnie od 3°C do 5°C. Nieco silniejszy wiatr, w północnych regionach porywy do 60 km/h. W środę (14 lutego) znów nieco cieplej, z temperaturą maksymalną od 4°C na północy do 8°C na południu. Wiatr osłabnie. W drugiej połowie tygodnia i w weekend nadal sporo deszczu i niewiele chwil ze słońcem. Wciąż ciepło, nawet do 10°C. Nieco chłodniej na północnym wschodzie. Nie grożą nam wichury, jedynie w piątek (16 lutego) nieco silniejszy wiatr.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: To był polski rekord zimna! –42 stopnie na termometrze. Jak oni to wytrzymali?

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
K. BOSAK: TUSK POTRAFI KŁAMAĆ JAK Z NUT
Nasi Partnerzy polecają