Mróz i śnieg. Czy zima w końcu odpuści? [Prognoza pogody IMGW 22.12.2021]

i

Autor: Pixabay.com Mróz i śnieg. Czy zima w końcu odpuści? [Prognoza pogody IMGW 22.12.2021]

Mróz i śnieg. Czy zima w końcu odpuści? [Prognoza pogody IMGW 22.12.2021]

2021-12-21 18:17

Prognoza pogody na środę, 22 grudnia 2021. Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) informują o mrozie do -6 stopni. Czy zima, która spowodowała paraliż w końcu odpuści? Jak się okazuje, na północy Polski prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 6 cm. Szczegóły prognozy pogody na środę, 22 grudnia poniżej.

Jak informuje IMGW, wschodnia Europa oraz krańce zachodnie są pod wpływem niżów. Pozostała część kontynentu znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Stopniowo od zachodu nad Polską rozbudowuje się wyż rozciągający się od Wysp Brytyjskich przez centralną część kontynentu po Bałkany. Z północy napływa masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Jaka będzie pogoda w środę, 22.12.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w środę (22.21.2021) będzie pochmurno, ale z większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie również rozpogodzenia. Zima nie odpuści tak łatwo, miejscami będzie padał śnieg.

- Miejscami opady śniegu. Lokalnie na północy przyrost pokrywy śnieżnej do 6 cm – podaje IMGW.

Środa będzie mroźna. Warto zaopatrzyć się w ciepłe ubranie.

- Temperatura maksymalna od -6 st. C, -4 st. C na wschodzie i Podhalu, około -2 st. C w centrum, do 0 st. C, 1 st. C na zachodzie i 2 st. C miejscami na wybrzeżu – wynika z informacji przekazanych przez synoptyków IMGW.

Jak podają meteorolodzy, wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na zachodzie skręcający na południowy.

Noc ze środy na czwartek. Prognoza IMGW dla Polski

 Z analiz synoptyków IMGW wynika, że  w nocy  (ze środy na czwartek 22.12./23.12) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północy i wschodzie miejscami opady śniegu. Noc będzie mroźna. Termometry wskażą bardzo niskie temperatury.

- Temperatura minimalna od -15°C, -13°C na wschodzie, około -6°C w centrum, do -3°C na północnym zachodzie i -1°C miejscami nad morzem; w kotlinach karpackich lokalnie spadek temperatury do -19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy – podaje IMGW.

Atak zimy w Rzeszowie
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?