Kiedy wróci prawdziwe lato?! IMGW stawia sprawę jasno. Prognoza zaskakuje

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Kiedy wróci prawdziwe lato?! IMGW stawia sprawę jasno. Prognoza zaskakuje

Prognoza IMGW

Kiedy wróci prawdziwe lato?! IMGW stawia sprawę jasno. Prognoza zaskakuje

2023-06-27 14:51

Ochłodzenie, które możemy zaobserwować w Polsce może potrwać jeszcze jakiś czas. Rozpoczęły się wakacje, a coraz więcej osób zadaje pytanie - kiedy wróci prawdziwe lato? Dla spragnionych słońca mamy jednak rozczarowujące wieści. Z prognoz IMGW wynika, że najbliższe dni nie przyniosą poprawy pogody. Kiedy więc będziemy mogli cieszyć się słońcem?

Od wtorku (27 czerwca 2023) możemy zaobserwować w Polsce ochłodzenie. Pogoda rozczarowuje tych, którzy kochają słońce. Rozpoczęły się przecież wakacje, a za oknami ciemne chmury, deszcz i chłód. Niestety, eksperci z IMGW nie mają dobrych wieści - najbliższe dni będą pochmurne i chłodne. Należy spodziewać się opadów deszczu, a nawet lokalnych burz z wichurami do 80 km/h.

Kiedy wróci prawdziwe lato? Prognoza IMGW

Kiedy wrócą upały i prawdziwe lato? Poprawy pogody możemy spodziewać się dopiero w weekend. Z prognoz IMGW wynika, że w piątek będzie nieco cieplej, termometry wskażą od 24°C do 29°C.

- Front deszczowo-burzowy opuści Polskę po południu we wtorek. Za frontem zacznie napływać do nas chłodniejsze powietrze polarne morskie. Upały powrócą w weekend - czytamy na stronie IMGW.

Sobota i niedziela (1 i 2 lipca 2022) również przyniosą burze i opady deszczu. W sobotę spodziewana jest jednak znaczna poprawa pogody  - eksperci wskazują, że będzie upalnie nawet do 31°C. Niedziela będzie jednak chłodniejsza, według ustaleń IMGW do 26°C.

Baseny ratują przed upałem. Warszawiacy ruszyli na pływalnie
Sonda
Czy tęsknisz za upałami?