Pogodowe starcie w Polsce. Gwałtowne burze kontra upały. Bezlitosna prognoza długoterminowa

i

Autor: BrinWeins/cc0/Pixabay.com Burze z gradem w Bydgoszczy i regionie! Gwałtowne załamanie pogody. IMGW ostrzega mieszkańców

Co się wydarzy?

Pogodowe starcie w Polsce. Gwałtowne burze kontra upały. Bezlitosna prognoza długoterminowa

2023-06-26 10:06

Jak wygląda prognoza długoterminowa dla Polski na 16 dni? W poniedziałek, 26 czerwca, będzie jeszcze gorąco, ale we wtorek dojdzie do załamania pogody, któremu będzie towarzyszyło ochłodzenie. Przez kilka dni przez Polskę będą przechodzić burze, ale na przełomie czerwca i lipca do naszego kraju powrócą upały, które będą sięgały powyżej 30 stopni Celsjusza.

Prognoza długoterminowa dla Polski na 16 dni. Od wtorku, 27 czerwca, ochłodzenie

Ochłodzenie, burze i powrót upałów - tak w telegraficznym skrócie prezentuje się prognoza długoterminowa dla Polski na 16 dni, którą prezentuje serwis Fanipogody.pl. W poniedziałek, 26 czerwca, w całym kraju będzie jeszcze bardzo ciepło, bo powyżej 25 kresek na termometrach, ale już we wtorek rozpocznie się załamanie pogody, któremu będzie towarzyszyć kilkudniowe ochłodzenie. 27 i 28 czerwca średnie temperatury spadną poniżej normy wieloletniej, wynosząc na ogół 20-23 stopnie, co poprzedzi wkroczenie do Polski frontu atmosferycznego. Za jego sprawą już w poniedziałek można się spodziewać pierwszych burz, które pojawią się na zachodzie i północnym zachodzie, w godzinach popołudniowych i wieczornych, by dotrzeć w godzinach nocnych do centrum kraju. Będą im towarzyszyć nie tylko opady deszczu, ale i gradu. Taka pogoda utrzyma się do 28 czerwca włącznie, a burze będą się jeszcze pojawiać w czwartek, ale już tylko:

  • na południu,
  • w centrum
  • i na wschodzie.

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, w przerwach między deszczową pogodą pojawi się też słońce, ale na znaczną poprawę możemy liczyć na przełomie czerwca i lipca, gdy do Polski powrócą upały. Zgodnie z prognozą długoterminową temperatury powyżej 30 stopni wystąpią tylko przez kilka dni, natomiast co najmniej do 10 lipca nadal będzie bardzo ciepło - powyżej 25 kresek na termometrach.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Letnie atrakcje nad Wisłą. Zaprasza Magdalena Młochowska z ratusza