Grzyby

i

Autor: Šárka Jonášová / Pixabay Gdzie na grzyby? Sprawdź mapę grzybów online, żeby znaleźć najlepsze lokalizacje

Kiedy pogoda na grzyby? Wrzesień sprzyja grzybobraniu. Sprawdź, kiedy i gdzie wybrać się na grzyby

2021-09-03 12:29

Kiedy pogoda na grzyby? Wrzesień 2021 zapowiada się ciepły, więc dodając do tego trochę opadów deszczu, pogoda będzie wręcz idealna na grzybobranie. Kiedy we wrześniu 2021 można liczyć na opady, żeby były warunki na grzybobranie? Gdzie najlepiej wybrać się na grzyby, żeby wrócić z lasu z pełnymi koszami kurek, borowików, maślaków, czy kani? Wyjaśniamy w tym artykule. Sprawdźcie długoterminową prognozę pogody na wrzesień 2021 pod kątem grzybobrania.

Kiedy pogoda na grzyby? Prognoza pogody na wrzesień 2021

Grzybiarze nie lubią suszy. Wysokie temperatury i brak deszczu to najgorsza prognoza dla miłośników grzybobrania. Na szczęście, pod koniec sierpnia 2021 pogoda na grzyby była wręcz idealna. Wciąż było jeszcze ciepło, a dodatkowo grzybiarze mogli liczyć na opady deszczu, ciepłe noce i sporą wilgotność - idealne warunki do rozwoju grzybów. Nic dziwnego, że miłośnicy grzybobrania wracali z lasów z dorodnymi zbiorami, którymi chętnie się chwalili. Czy we wrześniu również szykuje się dobra pogoda na grzyby? Kiedy i gdzie wybrać się do lasu, by zebrać pełne kosze borowików, kurek, kani, czy prawdziwków? Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody na wrzesień 2021 pod kątem grzybobrania. W dalszej części artykułu podpowiadamy także, gdzie na grzyby wybrać się na najlepiej, by natknąć się na prawdziwy wysyp i wrócić do domu z pełnymi koszami dorodnych okazów grzybów.

Przeczytaj koniecznie: Gdzie na grzyby? Tu zbierzesz pełne kosze prawdziwków, podgrzybków i maślaków [MAPA GRZYBÓW]

Sonda
Lubisz zbierać grzyby?

Pogoda na wrzesień: długoterminowa prognoza. Kiedy i gdzie na grzyby?

Początek miesiąca zapowiada się ciepło i na przeważającym obszarze Polski bez opadów - wynika z długoterminowej prognozy pogody na wrzesień 2021. To może oznaczać kiepskie warunki na udane grzybobranie. Jeśli jednak temperatury w dzień będą się utrzymywały w okolicach 20 stopni C, a noce nie będą zbyt zimne, jest szansa na udane zbiory, gdy chociaż odrobinę popada. Pod kątem opadów, dużo lepiej prezentuje się druga połowa września. Szczególnie pod koniec miesiąca zapowiadane są częstsze opady deszczu, a nawet burze. Problemem, który stanie na drodze udanym zbiorom grzybów mogą być natomiast chłodne noce. W niektórych regionach Polski w nocy będę już wówczas występowały przymrozki. Kto planuje się wybrać na grzyby we wrześniu 2021, powinien więc na bieżąco obserwować pogodę i śledzić krótkoterminowe prognozy. Gdy będzie ciepło i popada - jest szansa na udane zbiory. Miłośnicy grzybobrania zwracają jednak uwagę na fakt, że sama dobra pogoda nie wystarczy, by zebrać dużo pięknych okazów. Grzyby trzeba zbierać mądrze i umiejętnie, w przeciwnym razie będzie ich coraz mniej. Należy pamiętać, żeby nie uszkadzać grzybni i zbierać tylko te okazy, co do których jesteśmy pewni, że są jadalne.

Sprawdź w galerii poniżej, kiedy jest sezon na konkretne grzyby.

Wystarczy kliknąć w zdjęcie poniżej, by dowiedzieć się, kiedy zbierać borowiki, kurki, kanie, podgrzybki, gąski, rydze, czy opieńki.

Gdzie na grzyby? Mapa grzybów online

Aby grzybobranie było udane, trzeba czekać nie tylko na sprzyjającą pogodę, ale również warto znać sprawdzone lokalizacje na grzyby. Tutaj z pomocą przychodzi mapa grzybów online, która jest aktualizowana na bieżąco i współtworzona przez samych grzybiarzy. Wielu zapytanych przez nas grzybiarzy zgodnie twierdzi, że najlepszą mapę grzybów online można znaleźć na stronie grzyby.pl. Jest to mapa całej Polski, na której zaznaczone są obszary występowania skupisk grzybów. Mapa pokazuje dokładnie, w których regionach Polski grzybów jest najwięcej - w zależności od zaznaczonego na mapie koloru, grzybiarze mogą sprawdzić, ile grzybów na osobogodzinę udało się zebrać na danym obszarze. Na tej podstawie można wyciągnąć wnioski na temat tego, gdzie na grzyby najlepiej się wybrać w grupie lub w pojedynkę.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany