Idzie mróz! W tych regionach w weekend temperatura spadnie do ZERA!

2021-09-03 11:43
przymrozki
Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Idą przymrozki! Pierwsze przymrozki w Polsce już na początku września. Sprawdź, gdzie pojawią się jako pierwsze

Zbliżający się weekend przyniesie pierwszą, wyraźnie widoczną, zmianę w pogodowej aurze w całej Polsce. Już niedługo pierwsze przymrozki! Gdzie i kiedy pojawią się jako pierwsze? Jeszcze przed końcem weekendu (4-5 września) fala chłodnego powietrza obejmie całą Polskę, przynosząc mroźne noce i poranki. Sprawdź, gdzie przymrozki pojawią się jako pierwsze.

Pierwsze przymrozki w Polsce. Przed nami duże zmiany pogodowe, spory spadek temperatur, które nad ranem i w nocy mogą sięgnąć 0 stopni Celsjusza. Poranny szron w niektórych regionach Polski zobaczymy już w trakcie zbliżającego się weekendu (4-5.09.21 r.)!

Zobacz też: Pogoda w Polsce przyniesie coś niespodziewanego. Początek weekendu może zaskoczyć

Początek września przynosi nam niespodziewane zmiany; temperatura poranków i nocy znacznie się obniży. Pierwszych przymrozków doświadczą mieszkańcy północnego wschodu (Nizina Północnopodlaska, woj. podlaskie), nad ranem temperatura wyniesie ok 4-8 stopni Celsjusza, a przy gruncie sięgnie 0 stopni Celsjusza.

Z kolejnymi dniami zimne powietrze będzie zmierzać w kierunku zachodnim i południowym, a do końca weekendu obejmie cały kraj. Są też plusy; według dostępnych prognoz, niską temperaturę może zrekompensować relatywnie duża dawka słońca niezakrytego chmurami.

Pogoda na nowy tydzień nie zapowiada wielkich zmian. Wciąż utrzymają się bardzo chłodne noce i poranki, ale w ciągu dnia termometry powinny wskazywać już neutralne 15-20 stopni Celsjusza. W związku z tak dużymi wahaniami temperatur, portal Twojapogoda.pl ostrzega przed rosnącą podatnością na infekcje. Zwraca uwagę m.in. na wciąż szalejącą pandemię SARS-COV-2 i sugeruje, by ubierać się stosowanie do panujących na zewnątrz warunków, a nie daty w kalendarzu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE