Słońce, pogoda

i

Autor: Pixabay Początek weekendu może zaskoczyć. Będzie cieplej i bez deszczu. Zdj. ilustracyjne.

Pogoda w Polsce przyniesie coś niespodziewanego. Początek weekendu może zaskoczyć

2021-09-02 10:14

Niektórzy czekali na tę wiadomość z utęsknieniem. Pogoda w Polsce w końcu ulegnie poprawie. Po wręcz tygodniach deszczowej i pochmurnej aury, będzie cieplej i przede wszystkim bez deszczu. Temperatura wzrośnie nawet do 24 stopni Celsjusza. Co spowoduje zmianę pogody? Szczegóły prognozy w artykule.

Koniec sierpnia stał w Polsce pod znakiem zimnej i deszczowej pogody. Na początku września pogoda w Polsce przyniesie coś niespodziewanego. Początek weekendu może zaskoczyć. Czym? Jak podaje meteoreporter.pl, ośrodki niskiego ciśnienia odpowiedzialne za wilgotny wariant pogodowy, zostaną wypchnięte na wschód. Na miejsce niżów nadciągną obszary podwyższonego ciśnienia, co wiąże się z poprawą pogody. Z najnowszych prognoz wynika, że do końca tygodnia czeka nas dużo przejaśnień oraz spory wzrost temperatur. Deszcz popada znacznie rzadziej. Układy niżowe (odpowiedzialne za deszczową pogodę w ostatnim czasie) wraz ze strefami aktywnych frontów, zostaną skierowane głęboko nad Rosję. - Dominującym ośrodkiem barycznym będzie wyż znad Wysp Brytyjskich oraz jest przedłużenie, które rozbudowywać ma się w kierunku Bałkanów - czytamy w prognozie meteoreporter.pl.

Początek weekendu może zaskoczyć. Będzie więcej słońca

Deszcz będzie jeszcze w czwartek, 2 września, ale nie wystąpi z taką intensywnością jak na początku bieżącego tygodnia. Ponadto przewidywany jest wzrost temperatur, szczególnie w Polsce zachodniej. W woj. zachodniopomorskim, a także w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku termometry pokażą powyżej 20 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie jednak we wschodniej części kraju. Tutaj utrzymają się temperatury na poziomie 15-18 stopni Celsjusza. We wschodniej Polsce możliwe też większe opady deszczu. Więcej słońca i jeszcze większe temperatury pojawią się w piątek, 3 września. W południowo-zachodniej i zachodniej Polsce możliwe są nawet 24 stopnie Celsjusza. Temperatura nieznacznie poniżej 20 stopni we wschodniej części kraju. Słonecznie, ale nieco chłodniej będzie też przez cały weekend.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: Wprowadzenie stanu wyjątkowego to czysta polityka
Nasi Partnerzy polecają