Prognoza pogody dla Polski zaszokuje nawet marzycieli [5.10.2021]

i

Autor: Grafika SE Prognoza pogody dla Polski zaszokuje nawet marzycieli [5.10.2021]

SZOK! Aż 27 stopni Celsjusza w Polsce! Prognoza zaskoczy nawet marzycieli. Gdzie będzie najcieplej?

2021-10-04 13:20

Pogoda w Polsce od kilku tygodni zaskakuje nas coraz bardziej. Choć wydawało się, że letnia aura już tu nie wróci, najnowsze prognozy mówią coś zupełnie innego. Z map pogodowych na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że wyraźne ocieplenie nadejdzie we wtorek, 5 października 2021 roku. W naszym kraju temperatura ma wzrosnąć do 27 stopni Celsjusza! Gdzie będzie najgoręcej?

Pogoda w Polsce będzie szokować! Aż 27 stopni Celsjusza w październiku

Może to brzmieć, jak niespełnione marzenie spóźnionych urlopowiczów. Takie są jednak prognozy ekspertów i pozostaje wierzyć, że okażą się trafne. Na początku października termometry w Polsce mają wskazać aż 27 stopni Celsjusza w cieniu. Gorąco zrobi się m.in. w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Obszar między Poznaniem, Legnicą i Katowicami w późne wtorkowe popołudnie, 5 października 2021 roku, będzie rozgrzany do czerwoności. Poniżej 20 stopni odnotujemy tylko na północnym zachodzie i wschodzie kraju. Nieco chłodniej może zrobić się również w górach. Pozostałe regiony mogą liczyć na bardzo przyjemną aurę. Opady deszczu są spodziewane tylko na Pomorzu Zachodnim. Ciśnienie w Polsce wyniesie od 1013 do aż 1025 hektopaskali. Za naszą wschodnią granicą będzie jeszcze zdecydowanie wyższe. Zapowiada się bardzo przyjemny początek tygodnia w naszej części kontynentu.

Rozwiąż nasz quiz o pogodzie!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Choć we wtorek, 5 października 2021 roku, pogoda w Polsce będzie wyjątkowo korzystna, nie powinniśmy się do takiego stanu rzeczy przyzwyczajać. Prognozy na kolejne tygodnie mówią o nadejściu iście jesiennej aury. Pogoda będzie zmieniać się z dnia na dzień, a już za miesiąc może zrobić się bardzo zimno.

Prognozę długoterminową znajdziesz w artykule Ekspert IMGW o początku zimy 2021. Ta prognoza rozwiewa wątpliwości. Zobacz szczegóły!

Zobacz także: Cyklon Shaheen uderzył w pustynię! Miesiące bez deszczu, a teraz... wszystko pod wodą!

Taka będzie pogoda jesienią
Nasi Partnerzy polecają