Grzyby

i

Autor: _Alicja_ / Pixabay Czy są jeszcze grzyby w lesie? Tak, ale trzeba wiedzieć, gdzie na grzyby warto się wybrać.

Gdzie na grzyby? Czy są jeszcze grzyby w lasach? Tu znajdziesz podgrzybki, maślaki i kanie [MAPA GRZYBÓW - 20.10.2021]

2021-10-20 15:30

Grzyby. Kto nie kocha ich zbierać? Trwa październik 2021 i grzybiarze zastanawiają się, czy są jeszcze grzyby w lasach. Jeśli tak, to gdzie wybrać się na grzyby, żeby zebrać pełne kosze? Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników grzybobrania. W październiku grzyby wciąż na nas czekają. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie iść na grzyby. Można to łatwo sprawdzić na mapie grzybów online. Zobaczcie sami!

Gdzie na grzyby? Czy są jeszcze grzyby w lesie?

Ostatnie dni nie sprzyjały grzybiarzom - wielu z nich skarży się, że grzybów w lesie jest już coraz mniej, a miejscami nawet wcale! Jesień to jednak dobry czas na zbieranie grzybów i na pewno są jeszcze grzyby w lesie. Można uzbierać sporo maślaków, kani czy prawdziwków. W takim razie, gdzie na grzyby w październiku warto się wybrać, by zebrać pełne kosze? Choć dobrych lokalizacji jest niewiele, wciąż są w Polsce miejsca, w których jest wysyp maślaków, kani i prawdziwków. Najlepiej sprawdzić je na mapie grzybów online - tam znajdują się aktualne informacje o wysypach w całej Polsce. Szczegóły znajdują się w dalszej części artykułu.

Przeczytaj także: Kiedy na grzyby? Sezon na prawdziwki, podgrzybki, maślaki. Co zbierać w październiku? [KALENDARZ GRZYBIARZA 2021]

Czy ten grzyb jest jadalny? Nie możesz się pomylić!

Pytanie 1 z 12
Czy ten grzyb jest jadalny?
Grzyby jadalne i trujące - jak je rozróżnić

Mapa grzybów online

Mapa grzybów online to miejsce, na którym można sprawdzić, gdzie aktualnie jest wysyp grzybów. Wielu grzybiarzy zgodnie twierdzi, że najlepszą mapę grzybów online można znaleźć na stronie grzyby.pl. Jest to mapa całej Polski, na której zaznaczone są obszary występowania skupisk grzybów. Widać na niej dokładnie, że choć mamy już jesień, w październiku grzyby w lesie jeszcze są. Mapa grzybów online pokazuje dokładnie, w których regionach Polski grzybów jest najwięcej - w zależności od zaznaczonego na mapie koloru, grzybiarze mogą sprawdzić, ile grzybów na osobogodzinę udało się zebrać na danym obszarze. Na tej podstawie można wyciągnąć wnioski na temat tego, gdzie na grzyby najlepiej się wybrać w grupie lub w pojedynkę. Dużym atutem mapy grzybów 2021 online jest fakt, że jest ona aktualizowana na bieżąco. Dane, na podstawie których powstaje mapa, pochodzą od grzybiarzy, którzy chwalą się swoimi zbiorami. Dzięki temu miłośnicy grzybobrania mają pewność, że informacje zawarte na mapie grzybów 2021 są sprawdzone i aktualne. Można im zaufać, wybierając się na grzyby.

KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO MAPY GRZYBÓW ONLINE

Sonda
Lubisz zbierać grzyby?

Jakie grzyby są teraz w lesie? KALENDARZ GRZYBIARZA 2021

Chcesz wiedzieć, jakie grzyby są w lesie w październiku? Informacje na temat tego, kiedy jest sezon na poszczególne grzyby można znaleźć w kalendarzu grzybiarza. Kliknij w zdjęcie poniżej i przejdź do naszej galerii, w której wyjaśniamy, kiedy jest sezon na maślaki, prawdziwki, kanie, rydze i inne grzyby.

Jak zbierać grzyby?
Nasi Partnerzy polecają