Chmury

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek, 4.10.2021: Wichury i deszcz. Są też dobre wieści

Pogoda na dziś, 4 października: Wichury do 80 km/h i sporo deszczu. Nieciekawe prognozy

2021-10-04 7:50

Pogoda na dziś (4.10.2021) dla Polski nie przynosi dobrych wieści, choć gdzieniegdzie będzie bardzo ciepło. Niektóre regiony narażone są na opady deszczu i działanie porywistego wiatru. Sprawdźcie, gdzie przydadzą się parasole. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 4.10.2021: Wichury do 80 km/h i sporo deszczu. Nieciekawe prognozy

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 4 października?

Pogoda na dziś (4.10.2021) dla Polski i analiza prognozy na początek tygodnia. W naszym kraju będziemy mieli pogodowe starcie. Niektóre regiony ucieszą przyjemne warunki atmosferyczne, a inne zmierzą się z przelotnymi opadami deszczu. Tak wynika z komunikatów InstytutuMeteorologii i Gospodarki Wodnej. - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym zachodzie duże i tam przelotne opady deszczu - czytamy w oficjalnym serwisie IMGW.

Czytaj też: 

Prognoza pogody. Temperatura 4.10.2021

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 4 października?

Wczesna jesień czy typowo letnie temperatury? Na termometrach zobaczymy przyjemne wartości. Specjaliści od pogody alarmują - gdzieniegdzie trzeba uważać na porywisty wiatr. 

- Temperatura maksymalna od 16°C na Suwalszczyźnie i zachodnim wybrzeżu, około 20°C na przeważającym obszarze kraju, do 24°C na Śląsku Górnym i w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie porywisty, na zachodzie zachodni i północno-zachodni, na pozostałym obszarze z kierunków południowych. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h - informuje IMGW.

Prognoza pogody 4-5 października. Noc z poniedziałku na wtorek

W nocy z poniedziałku na wtorek (4-5.10.2021) zachmurzenie będzie małe, na zachodzie miejscami umiarkowane, a nad morzem duże i tam słaby deszcz lub mżawka. W zachodniej połowie kraju gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. -  Temperatura minimalna na wschodzie i w rejonach podgórskich od 6°C do 10°C, na pozostałym obszarze od 11°C do 13°C. W dolinach karpackich możliwy spadek temperatury do 4°C. Wiatr na zachodzie słaby, zmienny; na wschodzie i w Sudetach słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, południowo-wschodni. W górach porywy wiatru do 65 km/h.- podaje IMGW.

O ewentualnych utrudnieniach będziemy was informować na bieżąco w naszych lokalnych serwisach.

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany