Cyklon Shaheen. Oman, Półwysep Arabski

i

Autor: AP Cyklon Shaheen. Oman, Półwysep Arabski

Cyklon Shaheen uderzył w pustynię! Miesiące bez deszczu, a teraz... wszystko pod wodą!

2021-10-04 12:33

Tragedia na Półwyspie Arabskim. W niedzielę w północno-wschodni Oman uderzył cyklon tropikalny Shaheen, przynosząc potężne opady deszczu i bardzo silny, przekraczający 120 km/h wiatr. Według dostępnych informacji żywioł zabił pięć osób, w tym dziecko, które porwał nurt wody. Zalane ulice i trzy tysiące osób przebywających w schroniskach - to wszystko efekty cyklonu Shaheen.

Cyklon Shaheen nawiedził północno-wschodni Oman w niedzielę (3 października). Stolica - Muskat - znalazła się pod wodą, a najbardziej widowiskowe relacje niszczycielskiego żywiołu natychmiast znalazły się w sieci.

Oman. Cyklon Shaheen zabił pięć osób

Bilans ofiar może nie być jeszcze kompletny. W poniedziałek (04.10.21) portal aljazeera.com podał, że potwierdzono 5 śmierci spowodowanych przez wichurę i podtopienia. Władze Omanu podały, że znaleziono ciało mężczyzny wcześniej traktowanego jako zaginiony. W niedzielę, kiedy burza uderzyła w ląd odkryto zwłoki dziecka - utonęło. Dwie inne osoby straciły życie w osuwisku. W Iranie państwowa telewizja raportuje o ciele rybaka w Pasabandar, wiosce rybackiej w pobliżu granicy z Pakistanem.

Według redakcji "Times od Oman", do poniedziałkowego wieczora w 143 schroniskach w różnych gubernatorstwach przebywały ponad trzy tysiące osób. Kiedy cyklon przechodził przez Oman, sąsiednie Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły alarm dla swoich mieszkańców. Niektóre loty do i z Muskatu  zostały odwołane, albo wstrzymane.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany