Deszcz nie odpuszcza. W nocy przymrozki! A do tego jeszcze to. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 26.04.2022]

i

Autor: markusspiske /pixabay.com Deszcz nie odpuszcza. W nocy przymrozki! A do tego jeszcze to. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 26.04.2022]

Deszcz nie odpuszcza. W nocy przymrozki! A do tego jeszcze to. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 26.04.2022]

2022-04-26 7:38

Pogoda na wtorek (26 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), mówi o opadach deszczu. W nocy przymrozki, a w dodatku mgły. Miejscami będzie wiał porywisty wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na wtorek, 26 kwietnia 2022 poniżej.

Deszcz nie odpuszcza. W nocy przymrozki! A do tego jeszcze to. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 26.04.2022]

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przeważający obszar Europy będzie pod wpływem licznych ośrodków niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi, jedynie częściowo Wielka Brytania i Skandynawia znajdą się w zasięgu klina wyżu znad Grenlandii. Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu z frontami atmosferycznymi, którego ośrodek znad Dolnego Śląska przemieści się nad Białoruś. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim.

Zobacz też: Zmiany klimatyczne przerażają. Nowe Google Doodle daje do myślenia. Co przedstawiają zdjęcia wykorzystane przez Google?

Jaka będzie pogoda we wtorek, 26.04.2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), we wtorek (26.04.2022) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północy z rozpogodzeniami. Warto jednak zabrać ze sobą parasol.

- Miejscami, głównie w centrum, na południu i wschodzie, przelotne opady deszczu - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz również: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Pogoda we wtorek niestety nie przyniesie upragnionej, ciepłej wiosny. Termometry wskażą maksymalnie 16 °C.

- Temperatura maksymalna od 10°C na południu, 12°C w centrum, do 16°C na północnym zachodzie; nieco chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat około 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich - podaje IMGW.

Prognoza pogody IMGW 26.04.2022. Noc z wtorku na środę (26.04./27.04)

Według informacji przekazanych przez IMGW, w nocy z wtorku na środę (26.04./27.04) zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami, na wschodzie i południu zanikające przelotne opady deszczu. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -1°C do 4°C, nieco cieplej na krańcach południowo-wschodnich od 5°C do 7°C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych, tylko nad morzem wiatr umiarkowany, nad ranem porywisty. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Wielkie gotowanie dla Ukrainy. Wiceprezydent Warszawy ugotował żurek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany