Deszcz, burze, a nawet grad! Do tego jeszcze stanie się to!  Synoptycy ogłosili alerty. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza na 4.05.2022]

i

Autor: FelixMittermeier /pixabay.com Deszcz, burze, a nawet grad! Do tego jeszcze stanie się to! Synoptycy ogłosili alerty. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza na 4.05.2022]

Deszcz, burze, a nawet grad! Do tego jeszcze stanie się to! Synoptycy ogłosili alerty. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza na 4.05.2022]

2022-05-03 22:49

Pogoda na środę (4 maja 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o deszczu, burzach, a to nie wszystko. Synoptycy IMGW ogłosili alerty przed przymrozkami. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na środę, 4 maja 2022.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północno-wschodnia, wschodnia oraz częściowo centralna Europa znajdzie się w zasięgu niżu z ośrodkiem w rejonie Morza Barentsa i związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Południe kontynentu będzie w rozległym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, natomiast zachód Europy i południowa Skandynawia znajdą się pod wpływem słabego wyżu znad Azorów. Polska stopniowo od północy zacznie dostawać się w zasięg niżu. Na północy kraju zaznaczy się chłodny front atmosferyczny. Będziemy w napływającym z północnego zachodu powietrzu polarnym morskim, jedynie nad północną część kraju napłynie chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Zobacz również: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w środę, 4.05.2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w środę (4.05.2022) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na południu oraz zachodzie wzrastające do dużego. Niestety, deszcz nie odpuszcza! Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Wychodząc z domu nie zapomnijcie o parasolach.

- Miejscami przelotne opady deszczu, na południu kraju również burze, lokalnie z gradem. Bez opadów jedynie na północnym wschodzie. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz lokalnie na południu do 25 mm. Na szczytach Tatr opady deszczu ze śniegiem i śniegu - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz również: Nagłe ocieplenie uderzy znienacka! Kiedy upały w Polsce? Znamy daty

Jaka będzie temperatura 4 maja 2022?

Według informacji przekazanych przez ekspertów z IMGW, temperatura maksymalna od 12 st. C na północnym wschodzie, około 17 stopni w centrum i na zachodzie do 19 stopni Celsjusza na południu. Chłodniej na Półwyspie Helskim 10 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Ostrzeżenia IMGW przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed nocnymi przymrozkami w północnej części kraju. Na tych terenach temperatura powietrza spadnie przy gruncie lokalnie nawet do - 5 stopni Celsjusza. Alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami IMGW wydał dla całego województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego oraz wschodniej części województwa zachodnio-pomorskiego oraz północnej części Mazowsza.

W tych rejonach w nocy prognozowany jest spadek temperatury powietrza od -1 do -3 stopni Celsjusza, a przy gruncie od -3 do lokalnie nawet -5 stopni. Alert o przymrozkach obowiązuje od północy do godziny 7.00 w środę (4 maja). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska IMGW ocenia na 80 procent.

Paniaga 2022 w Rzeszowie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany