Deszcz, a nawet śnieg! Do tego przymrozki i jeszcze to! Prognozy nie zostawiają złudzeń [Pogoda na 28.04.2022]

2022-04-28 7:44
Deszcz, a nawet śnieg! Do tego przymrozki i jeszcze to! Prognozy nie zostawiają złudzeń [Pogoda na 28.04.2022]
Autor: manfredrichter / Pixabay.com Deszcz, a nawet śnieg! Do tego przymrozki i jeszcze to! Prognozy nie zostawiają złudzeń [Pogoda na 28.04.2022]

Pogoda na czwartek (28 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o przelotnych opadach deszczu. W górach spadnie śnieg - tam też synoptycy prognozują wystąpienie porywistego wiatru do 70 km/h. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 28 kwietnia 2022 poniżej.

Deszcz, a nawet śnieg! W nocy przymrozki i jeszcze to! Prognozy nie zostawiają złudzeń [Pogoda na 28.04.2022]

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), prawie całą Europę obejmuje rozległy wyż z centrum nad Morzem Norweskim, jedynie wschodnie krańce kontynentu, Bałkany i częściowo Półwysep Iberyjski są w zasięgu niżów. Polska znajduje się na skraju wspomnianego wyżu, z północy na południe przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Pozostajemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, na północy kraju bardziej suchym, z domieszką powietrza pochodzenia arktycznego.

Polecamy: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w czwartek, 28 kwietnia 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w czwartek (28.04.2022) w Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane wzrastające okresami do dużego. Niestety, deszcz nie odpuszcza.

- Miejscami przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu - podaje IMGW.

Zobacz też: Prognoza pogody na majówkę 2022 szokuje! Totalna zmiana. Meteorolodzy zdradzają szczegóły

Jaka będzie temperatura 28.04.2022?

Temperatury w czwartek powalać nie będą. Na ciepłą wiosnę trzeba będzie jeszcze poczekać. 

- Temperatura maksymalna od 9 st. C na północnym wschodzie, na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich, około 13 st. C w centrum, do 18 st. C na południowym zachodzie - czytamy na stronie IMGW.

Wiatr w czwartek będzie słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie miejscami porywisty, z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północny, wynika z informacji IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (28.04/29.04)

Jak podaje IMGW, w nocy z czwartku na piątek (28.04/29.04) zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, miejscami na wschodzie, w centrum i na południu zachmurzenie duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 1°C do 4°C; na wschodzie, w centrum i na południu miejscami 5°C, 6°C; w rejonach podgórskich od -1 do 2°C. Na północy przygruntowe przymrozki do -2°C. Wiatr słaby, na ogół zmienny, na północy zachodni.

Express Biedrzyckiej 26.04 (Włodzimierz Cimoszewicz, płk Andrzej Kruczyński, prof. Anna Siewierska-Chmaj) Sedno Sprawy: Ryszard Terlecki
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE