Pogodowe starcie w Polsce. Słońce kontra deszcz i przymrozki! Szalone prognozy

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowe starcie w Polsce. Słońce kontra deszcz i przymrozki! Szalone prognozy

Pogodowe starcie w Polsce. Słońce kontra opady i przymrozki! Szalone prognozy

2022-04-27 9:44

Prognoza pogody dla Polski bywa ostatnimi czasy wyjątkowo zmienna - nawet jak na kwietniowe standardy. Gdy spojrzymy na prognozę synoptyczną IMGW na końcówkę bieżącego tygodnia (27-31.04.2022) to widzimy pogodowe starcie między słonecznym klimatem, a deszczem i przymrozkami. Sprawdźcie, na co się przygotować w konkretnych dniach.

Pogoda w Polsce przyzwyczaiła nas, że w kwietniu musimy regularnie zmieniać odzież i dostosowywać się do zmieniających się warunków. Prognoza IMGW na nadchodzące dni również każe nam się dwa razy zastanowić, czy same bluzy wystarczą, czy też ponownie trzeba będzie się uzbroić w kurtki przeciwdeszczowe. W dniach 27 - 30 kwietnia Polska ma pozostać w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wówczas miejscami pojawi się przelotny deszcz. Temperatura w dzień od 7°C do 17°C, a nocą 0°C do 7°C. Niestety są wyjątki! - Noc ze środy na czwartek, na północnym wschodzie kraju, przyniesie spadek temperatury do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się - podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przy temperaturze poniżej zera warunki na drogach mogą być wyjątkowo zdradliwe. Łatwo wpaść w poślizg, więc zachowajcie czujność.

Przeczytaj koniecznie: W weekend wysyp krokusów w Tatrach! W Dolinie Chochołowskiej będą tłumy. Gdzie podziwiać kwiaty?

Pogoda w Polsce. Kolejne opady deszczu w drodze. Prognoza IMGW

Jeżeli liczyliście, że najbliższy weekend będzie z tych spokojniejszych, to niestety w drugiej jego części czekają was przykre niespodzianki. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają wątpliwości - niedziela nie będzie należała do przyjemnych. Choć temperatury nie będą nam psuć humoru, to niestety na dłuższy spacer nie powinniśmy się udawać bez parasola.

- W niedzielę ponownie pochmurzy się niemal w całym kraju i wystąpią przelotne opady deszczu. Bez opadów i stosunkowo pogodnie jedynie na południowym wschodzie. Będzie także nieco cieplej, bo na przeważającym obszarze temperatura zmieści się w przedziale od 14°C do 17°C - podaje IMGW.

Prognoza pogody dla Polski. Kiedy temperatury pójdą ostro w górę?

Czy jest szansa na ponad 20 stopni Celsjusza na początku maja? Coraz to nowe prognozy mówią, że będzie o to bardzo trudno. Jeszcze nie tak dawno eksperci spodziewali się zdecydowanego ocieplenia, ale jednocześnie podkreślali, że prognozy są niestabilne. Obecnie modele długoterminowe pokazują niespełna 20 stopni na Dolnym Śląsku, w okolicach 13 maja. O aktualizacjach będziemy was informować na bieżąco.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany