Burze, deszcz  i wichury do 70 km/h. Czeka nas jeszcze to! [Prognoza IMGW 7.07.2022]

i

Autor: FelixMittermeier /pixabay.com Burze, deszcz i wichury do 70 km/h. Czeka nas jeszcze to! [Prognoza IMGW 7.07.2022]

Pogoda

Burze, deszcz i wichury do 70 km/h. Czeka nas jeszcze to! [Prognoza IMGW 7.07.2022]

2022-07-07 8:28

Pogoda na czwartek (7 lipca 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się pochmurno i z przelotnymi opadami deszczu. Miejscami możliwe burze! W dodatku może mocno wiać, nawet 70 km/h. Nad ranem lokalnie pojawi się mgła. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 7 lipca 2022.

IMGW informuje, że nad Europą dominuje klin wyżu znad Atlantyku, jedynie wschód i północ kontynentu znajdują się w zasięgu niżu znad Morza Barentsa oraz związanego z nim frontu atmosferycznego. Polska jest w obszarze klina wyżu, w powietrzu polarnym morskim, chłodniejszym na północy i zachodzie, cieplejszym na wschodzie i południu kraju. Na południowym wschodzie kraju zaznacza się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego.

Zobacz też: Złowieszcze prognozy dla Polski. 40 stopni Celsjusza w cieniu?! Zapowiadają rekord wszech czasów

Jaka będzie pogoda w czwartek, 7 lipca 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (7.07.2022) nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widoczność do 400 metrów. W dzień będzie pochmurno - prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Wychodząc, warto zabrać parasol - będzie padać, a miejscami możliwe są burze.

- Przelotne opady deszczu, a na zachodzie i północy miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 20 mm. Bez opadów tylko na północnym wschodzie kraju - informuje IMGW.

Zobacz również: Rzadkie zjawisko na niebie. Miałeś je nad głową, a pewnie nawet nie zauważyłeś! [ZDJĘCIA]

Jaka będzie temperatura 7.07.2022?

Według informacji przekazanych przez IMGW, w czwartek będzie o wiele chłodniej, niż w poprzednich dniach, odpoczniemy od upałów. Jakie temperatury wskażą termometry?

- Temperatura maksymalna od 17°C, 19°C na zachodzie do 21°C, 24°C na wschodzie - czytamy na stronie IMGW.

Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W górach porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (7.07.2022/8.07.2022)

Według informacji podanych przez IMGW, w nocy z czwartku na piątek (7.07.2022/8.07.2022)zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, z wyjątkiem południowego wschodu. Na południowym zachodzie możliwe burze. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C; w rejonach podgórskich około 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W górach porywy wiatru do 70 km/h.

Rodzeństwo jeży trafiło do lecznicy w Przemyślu
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE