Brzydka wersja jesieni. We wtorek Polskę zaatakują deszcze, burze i porywisty wiatr! [Prognoza IMGW na 27.09.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Brzydka wersja jesieni. We wtorek Polskę zaatakują deszcze, burze i porywisty wiatr! [Prognoza IMGW na 27.09.2022]

Nieciekawe prognozy

Brzydka wersja jesieni. We wtorek Polskę zaatakują deszcze, burze i porywisty wiatr [Prognoza IMGW na 27.09.2022]

2022-09-27 6:15

Pogoda na wtorek (27.09.2022 r) dla Polski, przygotowana przez synoptyków IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) nie dostarcza zbyt wielu powodów do optymizmu. Przelotne deszcze, gdzieniegdzie burze i porywisty wiatr - tak w skrócie wygląda pogoda na wtorek, 27 września. Gdzie będzie najgorzej? Najnowszą prognozę IMGW analizujemy ze szczegółami poniżej.

IMGW informuje, że nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad Morzem Północnym, Bałkanami, północnymi Włochami oraz w rejonie Islandii wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie krańce północno-wschodnie oraz zachodnie będą pod wpływem wyżów. Polska będzie w zasięgu niżu znad Morza Północnego. Na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ frontów okluzji. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Jak to się przełoży na pogodę, która będzie z nami we wtorek (27.09.2022 r.)? Niestety w przeważającej części mamy złe wieści. Po raz kolejny przydadzą się parasole. Dalszy ciąg prognozy znajdziecie pod naszym autorskim quizem o pogodzie. Warto rozwiązać!

Czytaj też: NASA zmienia trajektorię planetoidy! Uratują Ziemię przed zderzeniem?!

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Jaka będzie pogoda we wtorek, 27.09.2022?

Kalendarzowa jesień jest z nami już od kilku dni i ma to swoje odzwierciedlenie również w pogodzie, którą obserwujemy za oknami. Nie inaczej będzie we wtorek. 

- We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami głównie na Pomorzu Wschodnim. Miejscami przelotne opady deszczu, a na zachodzie kraju i na Podkarpaciu możliwe burze; wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów - podaje IMGW w prognozie na wtorek.

- Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz wiatr porywisty. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h - dodają synoptycy IMGW w prognozie na 27 września.

Jaka będzie temperatura 27 września 2022 roku?

W temacie temperatur prognozy pozostają niezmienne. Na termometrach znów zobaczymy wartości typowe dla początku jesieni. Poranki będą bardzo chłodne. A jak będzie w kolejnych godzinach? - Temperatura maksymalna od 13 st. C do 18 st. C, w rejonach podgórskich Sudetów około 11 st. Celsjusza - podaje IMGW.

Pogoda na dziś. Noc z wtorku na środę 27/28.09.2022

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i z opadami deszczu; wysoko w górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów, na południu okresami do 200 metrów. Temperatura minimalna od 5 st. C do 10 st. C; cieplej na Półwyspie Helskim i na północnym zachodzie Mazur od 11 st. C do 13 st. C oraz chłodniej w rejonach podgórskich od 1 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h, w Karpatach do 50 km/h.

Prognozy będziemy regularnie odświeżać na portalu pogoda.se.pl. 

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut