Brzydka pogoda w Polsce. Burze, wiatr do 60 km/h i jeszcze to! [Prognoza IMGW na jutro, 28 lipca]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Brzydka pogoda w Polsce. Burze, wiatr do 60 km/h i jeszcze to! [Prognoza IMGW na jutro, 28 lipca]

Najnowsza pogoda IMGW

Brzydka pogoda w Polsce. Burze, wiatr do 60 km/h i jeszcze to! [Prognoza IMGW na dziś, 28 lipca]

2022-07-28 7:02

Pogoda na dziś (czwartek, 28 lipca 2022) dla Polski, przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie wygląda optymistycznie. Burze, przelotne deszcze i silny wiatr - te wszystkie zjawiska pojawią się na terenie naszego kraju w najbliższych godzinach. Problem będzie m.in. na Podhalu, ale nie tylko. Oto najnowsza prognoza pogody IMGW na czwartek, 29.07.2022 r.

IMGW informuje, że nad Europą dominował będzie rozległy wyż z głównymi centrami nad Morzem Północnym oraz nad Skandynawią. Północny wschód kontynentu znajdzie się w zasięgu zatoki niżowej z frontami atmosferycznymi, a południe Europy będzie w rozległym obszarze nieznacznie obniżonego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Morza Północnego, jedynie przejściowo na północy kraju zaznaczy się obecność zatoki niżowej. Z zachodu napływać będzie dość ciepłe powietrze polarne morskie. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Niestety czyhają na nas zjawiska, których większość nie lubi. Najnowszą prognozę pogody na czwartek znajdziecie pod quizem o tematyce meteo.

Czytaj też: Nadciąga wielkie ochłodzenie, będą burze i ulewy. Czy upały jeszcze wrócą?

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...

Jaka będzie pogoda dziś (czwartek, 28 lipca)? Prognoza IMGW

- W czwartek na terenie całego kraju zachmurzenie na ogół umiarkowane, na północy kraju i na Podhalu okresami duże i tam miejscami możliwe przelotne opady deszczu, lokalnie na północy również burze - przekazują synoptycy IMGW w prognozie na 28 lipca. - Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, okresami porywisty, na ogół z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h - dodają eksperci Instytutu.

Jaka będzie temperatura 28.07.2022 r.? Pogoda na czwartek

O upałach możemy na jakiś czas zapomnieć. Temperatury, które w środku tygodnia będą towarzyszyć Polakom można określić jako przyjemne, choć gdzieniegdzie powieje chłodem - dosłownie i w przenośni. - Temperatura maksymalna od 19 stopni, 20 stopni na krańcach północnych, około 25 stopni w centrum, do 27 stopni na zachodzie i południu - podaje IMGW.

Zobacz koniecznie: Pogoda na zimę 2022. Jasnowidz Jackowski zdradza w swojej przepowiedni co nas czeka!

Prognoza pogody IMGW na 28-29 lipca. Noc z czwartku na piątek

W nocy na ogół pogodnie, jedynie na krańcach północno-wschodnich i południowych zachmurzenie okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Lokalnie krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C na północnym wschodzie, około 12°C w centrum, do 15°C na południu i 16°C nad morzem. Wiatr słaby, na ogół z kierunków północnych, jedynie na południu, wschodni.

Sonda
Boisz się burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem