zima, śnieg

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Zima w Polsce 2021. Zasypie nas śnieg? Nowa prognoza Amerykanów może zaskoczyć [prognoza pogody, zima 2021]

Zima 2021. Polskę zasypie śnieg? Nowa prognoza Amerykanów może zaskoczyć

2021-10-22 5:55

Zima 2021, jaka będzie pogoda w Polsce? Amerykańska prognoza pogody na zimę 2021 może być dla wielu Polaków zaskoczeniem. Czyżby czekały nas prawdziwie zimowe i mroźne miesiące? Wiele wskazuje na to, że Polska przykryje się białym puchem, a powietrze z Syberii zadba o niskie temperatury. Sprawdź prognozę pogody na zimę 2021 dla Polski.

Zima 2021. Jaka będzie pogoda w Polsce? Zima 2021 zbliża się wielkimi krokami. Nowa, amerykańska prognoza pogody przewiduje zaskakujący scenariusz. Najnowszy model pogody opracował portal AccuWeather i synoptycy Tyler Roys i Alan Reppert. W swojej publikacji mówią m.in. o zjawisku "La Nina", które będzie potężnym graczem na pogodowej mapie Europy. Czym jest La Nina i jaką zimę sprowadzi do Polski? Odpowiadamy!

Dalsza część artykułu pod sondą

Sonda
Twoja ulubiona pora roku to...

Zima 2021. Prognoza pogody dla Polski. Jaka będzie zima 2021/2022? [prognoza]

La Nina oznacza - w dużym skrócie - że temperatura powierzchni Oceanu Spokojnego w okolicach wybrzeży Ameryki Południowej będzie niższa od przeciętnej. A to ma wpływać na kształtowanie pogody na całym świecie. I właśnie z uwagi na to zjawisko zima we wschodniej Europie - od wschodniej Polski przez Ukrainę, Białoruś i Rosję - ma być naprawdę mroźna. Według amerykańskiego modelu, mroźne syberyjskie temperatury odczuje głównie wschodnia Polska, ale mają zdarzać się okresy, kiedy temperatura znacznie spadnie także po zachodniej stronie.

Zima 2021 to także opady śniegu. I - ponownie, według Amerykanów - znacznie przekraczające te zeszłoroczne normy.

Częste inwazje zimnego powietrza na Europę Wschodnią stworzą perfekcyjne warunki do występowania śnieżyc - tłumaczy meteorolog "AccuWeather", Jason Nicholls, cytowany przez TVN24.

Co więcej, według prognozy synoptyków Roys'a i Reppert'a, zbliżone warunki będą panowały u sąsiadów; w Czechach, Austrii, czy nawet Szwajcarii. To oznacza, że warunki narciarskie powinny być wręcz wymarzone!

Potężna wichura we Wrocławiu.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany