Śnieg w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Załamanie pogody w Polsce. Mróz i opady śniegu są tuż za rogiem! To nie wszystko

Załamanie pogody w Polsce. Mróz i opady śniegu są tuż za rogiem! To nie wszystko

2022-01-16 7:00

Załamanie pogody w Polsce. Eksperci nie zostawią złudzeń. W najbliższych dniach zima przeprowadzi kontratak. Synoptycy spodziewają się opadów śniegu i mrozu. Jak bardzo te zjawiska dadzą nam się we znaki? Sprawdzamy prognozy na przyszły tydzień. Nie wszyscy będą zadowoleni!

Ostatnimi czasy prognoza pogody dla Polski zwiastowała delikatne, ale jednak ocieplenie. Niestety temperaturowym zwyżkom towarzyszyły konkretne wichury. W piątek za oknami działo się stanowczo zbyt dużo. Połamane gałęzie, brak prądu, utrudnienia komunikacyjne - m.in. z tym musieli sobie radzić nasi rodacy. Dla tych, którzy liczyli na uspokojenie się pogody nie mamy dobrych wieści. W najbliższych dniach do kontrataku przystąpi zimowa pora roku. Opady śniegu i mróz sprawią, że będzie trzeba zweryfikować wiele planów. Na szczęście ujemne temperatury nie będą nam towarzyszyć podczas weekendu. - W niedzielę (16.01.2022) na północy i północnym wschodzie zacznie prószyć śnieg - podają autorzy serwisu twojapogoda.pl. Będzie to zwiastun tego, co przyniesie przyszły tydzień.

Sprawdź też: Burze i duże anomalie pogodowe w Polsce. Prognoza długoterminowa zaskakuje

Załamanie pogody w Polsce. Mróz i śnieg atakują

Początek nadchodzącego tygodnia upłynie nam pod znakiem silnego wiatru. Synoptycy spodziewają się wichur o prędkości nawet do 100 km/h. W ciągu dnia na termometrach nie odnotujemy mrozu, ale w Suwałkach możemy odczytać z nich zaledwie 1 stopień na plusie. Tego samego dnia spadnie śnieg. - Najpierw biało zrobi się na wschodzie, południu i w centrum kraju. Im bliżej wieczora i nocy, tym chętniej śnieg będzie się utrzymywać i już nie roztapiać - czytamy na stronie twojapogoda.pl. Te doniesienia potwierdzają także meteorolodzy, analizujący prognozy długoterminowe.

- W następnych dniach śnieg będzie się gromadzić i roztapiać, na przemian, ponieważ nocami będzie panować lekki mróz, a za dnia będzie na niewielkim plusie. Największe prawdopodobieństwo opadów śniegu obejmować będzie wschodnią połowę kraju, a najzimniejsze zachodnią. Śniegu spadnie niewiele, do 1-3 cm - podaje portal twojapogoda.pl.

Specjaliści od pogody zapowiadają roztopy i oblodzenia. W dodatku w końcówce tygodnia zima może podnieść napięcie. Mróz będzie konkretniejszy, a śniegu przybędzie nawet 5-10 cm. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco. Tradycyjnie zachęcamy do śledzenia map meteo i ostrzeżeń IMGW, które zazwyczaj mają bardzo wysoką sprawdzalność. 

Sonda
Jakiej chcesz zimy 2022?
Na toruńskim osiedlu Rubinkowo, wiatr zerwał połowę ocieplenia z elewacji 11-piętrowego budynku. Nikomu nic się nie stało.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany