Wtorek z burzami i nawet 25 mm deszczu! Ten region jest najbardziej narażony [Prognoza IMGW na 20.09.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Wtorek z burzami i nawet 25 mm deszczu! Ten region jest najbardziej narażony [Prognoza IMGW na 20.09.2022]

IMGW ostrzega

Wtorek z burzami i nawet 25 mm deszczu! Ten region jest najbardziej narażony [Prognoza IMGW na 20.09.2022]

2022-09-20 6:18

Pogoda na dziś (wtorek, 20 września 2022) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to kolejny sygnał, że jesień zbliża się wielkimi krokami. Burze, sporo deszczu i gdzieniegdzie także silny wiatr - taki klimat zdominuje najbliższe godziny. Wiemy, gdzie 20.09.2022 r. będzie najgorzej. Szczegółową prognozę analizujemy poniżej.

IMGW informuje, że nachodzące godziny nie przyniosą poprawy pogody. Wtorek będzie nam się kojarzyć z typowo jesiennym klimatem. Warunki atmosferyczne nie będą zachęcać do długich spacerów. Ci, którzy mają możliwość skorzystania z pracy zdalnej, z pewnością wybiorą takie rozwiązanie. Synoptycy wskazali region, który jest najbardziej narażony na niebezpieczne zjawiska. Po raz kolejny będziemy apelować o ostrożność do kierowców i nie tylko. Nawierzchnia w wielu miejscach Polski nie będzie w najlepszym stanie. Dalszy ciąg prognozy na 20 września znajdziecie pod naszym autorskim quizem. Zachęcamy do rozwiązywania!

Sprawdź też: Arktyczny podmuch uderzy w Europę. Temperatury najniższe od lat! Gdzie będzie najgorzej?

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Jaka będzie pogoda we wtorek, 20.09.2022?

- Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze, zwłaszcza na wybrzeżu. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm, na północy do 25 mm. Wysoko w górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm - podaje IMGW w prognozie na 20 września. Niestety na tym nie koniec złych informacji.

- Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni, na wybrzeżu również północny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h - dodają synoptycy IMGW.

Pogoda na dziś. Jaka będzie temperatura 20 września?

Na termometrach bez większych zmian. Zagoszczą na nich wartości typowe dla jesiennej pory roku. Gdzieniegdzie trzeba będzie się ubrać w ciepłe kurtki lub płaszcze.

- Temperatura maksymalna od 12 do 16 st. C, chłodniej 0miejscami w obszarach górskich Karpat od 8 do 10 stopni Celsjusza - podaje IMGW w prognozie na wtorek.

Prognoza IMGW. Noc z wtorku na środę 20/21.09.2022

Na noc z wtorku na środę IMGW prognozuje zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów do 12 mm na południu kraju. Wysoko w górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 12 cm w Tatrach i o 6 cm w Beskidach. Na zachodzie gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 5°C do 10°C, cieplej na wybrzeżu od 11°C do 12°C, chłodniej w rejonach podgórskich od 1°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i północny. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h. Lokalnie w górach wystąpią zawieje śnieżne.

Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany