Dzień Wagarowicza - kiedy można nie iść do szkoły? Czy 21 marca 2022 to dzień wolny?

i

Autor: SHUTTERSTOCK Dzień Wagarowicza - kiedy można nie iść do szkoły? Czy 21 marca 2022 to dzień wolny?

Dzień Wagarowicza - kiedy można nie iść do szkoły? Czy 21 marca 2022 to dzień wolny?

2022-03-21 8:01

Dzień Wagarowicza jest dniem wolnym od szkoły? Kiedy można nie iść do szkoły? Wielu uczniów zastanawia się, czy 21 marca 2022 będzie dniem wolnym od nauki. Liczne szkoły podstawowe i średnie w Polsce przygotowują atrakcje dla swoich uczniów na Dzień Wagarowicza. Czy 21.03.2022 będą lekcje?

Pierwszy dzień wiosny już niedługo. Czy tego dnia w szkole nie będzie lekcji i będzie to dzień wolny od szkoły? To pytanie zadają sobie uczniowie i rodzice dzieci ze szkół podstawowych i średnich. W tym roku pierwszy dzień wiosny, czyli Dzień Wagarowicza, wypada w poniedziałek (21.03.2022). Tradycją jest, że w pierwszy dzień wiosny uczniowie świętują Dzień Wagarowicza. W dawnych latach w ten dzień uczniowie nie szli do szkoły i wspólnie udawali się topić Marzannę. Czy 21 marca 2022 będzie dniem wolnym od szkoły? Kiedy można nie iść do szkoły? Musimy pamiętać o tym, że Dzień Wagarowicza to nieformalne święto i nie w każdej szkole tego dnia przymyka się oko na nieobecność uczniów na lekcjach. Jednak coraz więcej podstawówek i szkół średnich decyduje się na to, by 21 marca zamiast lekcji prowadzić w szkołach na przykład zajęcia sportowe. Część szkół planuje na Dzień Wagarowicza wspólne wyjścia do kina, czy teatru. Pierwszy dzień wiosny to także często termin wyjazdów wycieczek szkolnych.

Sprawdź to: Jasnowidz Jackowski miał wielką wizję! Chodzi o wiosnę 2022 i kwiecień. Zdradził, jaka będzie pogoda

Dzień Wagarowicza - kiedy można nie iść do szkoły? Czy 21 marca 2022 to dzień wolny?

Czy 21 marca 2022 w związku z Dniem Wagarowicza można nie iść zatem do szkoły? Odpowiedź na to pytanie zajdziemy w szkole, która odpowiednio wcześniej powinna poinformować o tym, czy placówka ma w planach świętowanie pierwszego dnia wiosny, czy nie. Należy pamiętać o tym, że Dzień Wagarowicza (21.03.2022) nie jest formalnie dniem wolnym od nauki, dlatego warto o tym pamiętać rozważając udanie się na wagary w pierwszy dzień wiosny.

Zobacz koniecznie: Wiosna 2022. Astronomiczna wiosna a kalendarzowa wiosna - czym się różnią? Kiedy wypada wiosna astronomiczna, a kiedy kalendarzowa?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Liczymy sąsiadów największych państwa świata

Pytanie 1 z 20
Z iloma państwami graniczą Niemcy?
Morze krokusów i tłumy spacerowiczów na Jasnych Błoniach w Szczecinie