Wichury nie odpuszczają

i

Autor: Engin_Akyurt /pixabay.com

Wichury nie odpuszczają! Nawet 140 km/h i śnieg. Pogodowy armagedon [Pogoda IMGW na 18.02.2022]

2022-02-17 14:54

Pogoda na piątek, 18 lutego 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) brzmi wręcz przerażająco! Pogoda nie odpuszcza. Synoptycy mówią o silnym wietrze, który może osiągnąć nawet 140 km/h. Miejscami będzie padał deszcz i deszcz ze śniegiem. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 18 lutego 2022 poniżej.

Jaka będzie pogoda w piątek, 18.02.2022?

Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Skandynawią oraz północno-wschodnią częścią Oceanu Atlantyckiego wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie południowa część kontynentu jest w zasięgu wyżów. Polska jest pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się znad Bałtyku nad Estonię, w strefie przemieszczającego się z centrum na wschód chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływa polarna morska masa powietrza.

Polecamy: Windy: Aplikacja z radarem pogodowym. Jak korzystać z Windy?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w piątek (18.02.2022) zachmurzenie będzie duże ale z rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

- Prognozowana wysokość opadów na południowym wschodzie od 5 mm do 10 mm. W Tatrach oraz początkowo miejscami na wschodzie przelotne opady śniegu - podaje IMGW.

Jaka będzie temperatura w piątek, 18.02.2022?

Według informacji przekazanych przez synoptyków IMGW, w piątek (18.02.2022) temperatura maksymalna od 2°C na Podhalu, około 7°C w centrum do 9°C na zachodzie. Wciąż będzie mocno wiało.

- Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, nad morzem silny, około 45 km/h, w porywach do 85 km/h, w Tatrach do 90 km/h, w Sudetach do 140 km/h; zachodni i południowo-zachodni, w górach będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne - podają synoptycy IMGW.

Według prognozy zagrożeń meteo IMGW, w piątek znów będzie mocno wiało. Można się spodziewać, że synoptycy wydadzą ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia przed silnym wiatrem.

Zobacz też: Trąba powietrzna w gminie Błaszki! W Łódzkiem żywioł przewracał TIR-y. Straszne skutki nocnej wichury [FOTO]

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę (18.02/19.02.)

Jak informuje IMGW, w nocy  z piątku na sobotę (18.02/19.02.) zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami śniegu, na wschodzie także deszczu ze śniegiem, a w Karpatach śniegu. Możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na Pomorzu Wschodnim i Kujawach. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 8 cm w Karpatach. Temperatura minimalna od 0°C do 5°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 125 km/h, na północy kraju do 110 km/h i na pozostałym obszarze do 90 km/h; w Karpatach do 130 km/h. W Sudetach prędkość wiatru od 120 km/h do 150 km/h. W górach wiatr powodował będzie lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Zniszczona przez wiatr iglica kościoła
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany