Czegoś takiego Polacy dawno nie przeżyli! Eksperci mówią o błotnej masakrze

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. MolnarSzabolcsErdely, Hans /zdjęcie ilustracyjne

Czegoś takiego Polacy dawno nie przeżyli! Eksperci mówią o "błotnej masakrze"

2022-02-17 12:11

W najbliższych dniach w północnej Polsce spodziewać się możemy prawdziwej "błotnej masakry". Według synoptyków, w ciągu trzech dni spadnie tyle deszczu, ile normalnie powinno spaść przez miesiąc. A to oznacza, zwłaszcza na lokalnych drogach gruntowych... armagedon!

W północnej części Polski, do końca tygodnia, spadnie tyle deszczu, ile normalnie powinno spaść przez miesiąc, a nie wykluczone, że więcej - zapowiada portal twojapogoda.pl. Jeszcze dziś (17 lutego) mocno popada w pasie od Pomorza przez Warmię i Mazury, po Podlasie. Średnio sumy opadów mogą sięgnąć około 30-40 mm, a lokalnie nawet 50 mm. Ale to nie koniec, bo kolejne obfite opady zapowiadane są na sobotę (19.02) i niedzielę (20.02).

PRZECZYTAJ TEŻ: Trąba powietrzna w gminie Błaszki! W Łódzkiem żywioł przewracał TIR-y. Straszne skutki nocnej wichury [FOTO]

Efektem będzie "błotna masakra", która może przysporzyć wielu problemów. W błocie, na lokalnych drogach gruntowych, będą grzęzły auta; utrudniony może być dojazd do wielu posesji.

Co ciekawe, zazwyczaj luty jest najbardziej suchym miesiącem w roku. Tym razem jednak zapisze się zgoła inaczej.

Z respiratorem jeździł na lodowisku
Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?