Wichury do 130 km/h, nawet 20 cm śniegu i jeszcze to! Parszywe warunki za oknami [Prognoza pogody 2.02.2022]

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Wichury do 130 km/h, nawet 20 cm śniegu i jeszcze to! Parszywe warunki za oknami [Prognoza pogody 2.02.2022]

Wichury do 130 km/h, nawet 20 cm śniegu i jeszcze to! Pogodowe szaleństwo [Prognoza IMGW na 2.02.2022]

2022-02-02 0:05

Pogoda na środę (2 lutego 2022) dla Polski, jaką przewidują eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wygląda fatalnie. Powracają złowieszcze wichury, a w dodatku spadnie nawet 20 cm śniegu. Meteorolodzy alarmują - 2.02.2022 przyniesie paraliż komunikacyjny. Gdzie będzie najgorzej? Oto najnowsza prognoza pogody na dziś i aktualne ostrzeżenia meteo.

Pogoda na środę, 2 lutego. Wichury do 130 km/h i nawet 20 cm śniegu!

Prognoza pogody IMGW na dziś (środa, 2 lutego) zapowiada powrót fatalnych warunków atmosferycznych. Synoptycy Instytutu są przekonani, że najbliższe godziny przyniosą potężne załamanie pogody niemal w całym kraju. Pamiętacie orkan Nadia i wichury, które w weekend wywołały mnóstwo szkód? Początek lutego bynajmniej nie przynosi upragnionego wytchnienia. Sprawdźmy najbliższe godziny. - W środę zachmurzenie będzie całkowite i duże, gdzieniegdzie większe przejaśnienia. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie także deszczu. Lokalnie w górach i na Pomorzu Wschodnim opady śniegu mogą mieć umiarkowane natężenie i powodować ograniczenie widzialności do 500 metrów. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm na południu kraju. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm do 20 cm w Karpatach, o około 8 cm w Sudetach oraz o około 5 cm na Pomorzu Wschodnim - podaje IMGW.

Przeczytaj też: Układ niżowy Philine straszy Polaków. Czym jest i co przyniesie? Niepokojące prognozy

Pogoda na środę 2.02.2022. Wichury do 130 km/h. Jaka będzie temperatura?

IMGW podaje, że w środę trzeba się liczyć z temperaturą maksymalną na poziomie od 0°C do 5°C, tylko lokalnie na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat od -2°C do -1°C. Można śmiało powiedzieć, że to typowe dla tego okresu wartości. Niestety ponownie zaatakują nas groźne wichury. Pojawiły się już ostrzeżenia Instytutu, gdzieniegdzie nawet drugiego stopnia. Zalecamy regularne śledzenie mapy alertów.

- Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północny. Na Dolnym Śląsku i w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 130 km/h i słabnące do 100 km/h. Lokalnie w górach zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś, 2 lutego. Noc ze środy na czwartek

Jak podaje IMGW - w nocy ze środy na czwartek (1-2 lutego) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i opadami śniegu. Na Podhalu opady śniegu mogą mieć umiarkowane natężenie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 10 cm w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz w Tatrach. Temperatura minimalna na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat od -8°C do -5°C, na pozostałym obszarze od -4°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i w centrum kraju porywisty, północno-zachodni i zachodni. - W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 90 km/h i słabnące do 70 km/h. Lokalnie w górach zawieje i zamiecie śnieżne. Na drogach ślisko - wyjaśniają synoptycy IMGW.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Wielka wichura zdemolowała Warszawę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany