Złowieszcza wichura do 200 km/h w górach. To WIDEO z Doliny Pięciu Stawów przeraża

i

Autor: Tomasz bla Fortuna/CC BY-SA 4.0/Wikipedia Commons Pogoda sprowadziła w miniony weekend w polskie góry potężne wichury. W Dolinie Pięciu Stawów (na zdj.) zeszła lawina

Złowieszcza wichura do 200 km/h w górach. To WIDEO z Doliny Pięciu Stawów przeraża

2022-01-31 16:35

Pogoda sprowadziła w miniony weekend w polskie góry potężne wichury. Doprowadziły one do zejścia lawin w Tatrach, które porwały dwie osoby - obydwie nie żyją. Prędkość wiatru dochodziła do prawie 200 km/h, za co odpowiadał przechodzący przez całą Polskę orkan Nadia. Potężne wichury można było zobaczyć m.in. w Dolinie Pięciu Stawów i na Kalatówkach.

Złowieszcza wichura do 200 km/h w górach. To WIDEO z Doliny Pięciu Stawów przeraża

Prawie 200 km/h osiągnęły wichury, które nawiedziły w miniony weekend polskie góry - informuje TwojaPogoda.pl. Taką prędkość osiągnął wiatr na szczycie Śnieżki. To za sprawą orkanu Nadia, który przyniósł podobną pogodę w Sudetach, Tatrach i innych częściach polskich Karpat. Tam wiało z kolei z prędkością ponad 100 km/h, z maksymalnymi porywami w Dolnie Pięciu Stawów, gdzie odnotowano 134 km/h. To m.in. tam zeszła w sobotę, 29 stycznia, jedna z dwóch lawin, który doprowadziła do śmierci mężczyzny, po tym jak zwały śniegu wepchnęły go i jeszcze jedną osobę do Czarnego Stawu Polskiego. Przysypana kobieta przeżyła, bo zdołała się stamtąd sama wydostać. - Po dotarciu na miejsce wypadku okazało się, że jeden z narciarzy po blisko godzinie odkopywania się z lawiny, zlokalizował towarzysza za pomocą detektora i zaczął go samodzielnie odkopywać, jednak ten został wtłoczony z lawiną pod wodę, załamując lód na Czarnym Stawie Polskim i nie dawał oznak życia (...) - relacjonował przebieg akcji ratowniczej TOPR.

Czytaj też: Dwie osoby zginęły w Tatrach. Zostały porwane przez lawiny śnieżne

Sonda
Czy turyści powinni płacić za akcje ratownicze, gdy wychodzą w góry pomimo zakazu?
Śnieżyca trasa Zakopane
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany