Wichury do 120 km/h to nie wszystko. Czeka nas jeszcze to! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 8.04.2022]

i

Autor: Caniceus/pixabay.com Wichury do 120 km/h to nie wszystko. Czeka nas jeszcze to! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 8.04.2022]

Wichury do 120 km/h to nie wszystko. Czeka nas jeszcze to! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 8.04.2022]

2022-04-08 8:36

Pogoda na piątek (8 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o silnym wietrze, nawet do 120 km/h, opadach śniegu z deszczem i burzach. W górach zawieje i zamiecie śnieżne. Sprawdź szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 8 kwietnia 2022 poniżej.

Jak informuje IMGW nad Europą dominuje rozległy i głęboki niż, którego ośrodek przemieszcza się znad Morza Północnego nad Bałtyk. W zasięgu wyżów znajdują się jedynie Półwysep Iberyjski oraz krańce wschodnie kontynentu. Polska jest pod wpływem wspomnianego niżu. Od północnego zachodu w głąb kraju, po południu wędrować będzie chłodny front atmosferyczny. Pozostajemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim, za frontem nad północny zachód napłynie chłodniejsza masa powietrza.

Zobacz też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w piątek, 8 kwietnia?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w piątek (8.04.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Warto zabrać ze sobą parasol.

- Przelotne opady deszczu, na Pomorzu miejscami deszczu ze śniegiem. Miejscami możliwe burze - podaje IMGW.

W piątek termometry wskażą maksymalnie od 6 st. C na północy, około 9 st. C w centrum, do 14 st. C na krańcach południowo-wschodnich, wynika z informacji przekazanych przez meteorologów.

Wichury w piątek wciąż nie odpuszczą! Czeka nas silny wiatr.

- Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu bardzo silny do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, na południu kraju do 80 km/h, zachodni. W Sudetach porywy wiatru początkowo do 100 km/h, później 80 km/h, a w Karpatach do 120 km/h. Wysoko w Tatrach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy na stronie IMGW.

Silny wiatr. Alerty IMGW w całej Polsce

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w trzystopniowej skali przed silnym wiatrem dla całej Polski! Alert obowiązuje do godzin popołudniowych w piątek (8 kwietnia). Prawdopodobieństwo ocenili meteorolodzy na 80 procent.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę (8.04/9.04)

Według informacji, które przekazał IMGW, w nocy z piątku na sobotę (8.04/9.04) zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, na Pomorzu miejscami deszczu ze śniegiem, w kotlinach górskich i południowej Opolszczyźnie przechodzące nad ranem w śnieg. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm na południu do 20 mm na krańcach południowo wschodnich. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm w Kotlinie Kłodzkiej i Tatrach. Temperatura minimalna od 0°C do 5°C, nieco cieplej do 6°C na krańcach południowo wschodnich. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, na północnym wschodzie w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i południowy. W Karpatach w porywach do 100 km/h, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Wiosna w Rzeszowie. Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany