Wichury w Polsce

i

Autor: Tomasz Golla zdj. ilustracyjne

Wichury i burze w Lubuskiem. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!

2022-04-07 11:47

Silny wiatr i burze spodziewane są w województwie lubuskim w czwartek po południu i w nocy z czwartku na piątek (7/8 kwietnia). We wszystkich powiatach obowiązuje ostrzeżenie pogodowe I stopnia.

Znów będzie mocno wiało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla całego województwa lubuskiego. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru wiejącego z południowego-zachodu i zachodu ze średnią prędkością od 30 do 45 km/godz. W porywach prędkość wiatru może osiągnąć nawet 90 km/godz. Miejscami możliwe są także burze.

ZOBACZ TEŻ: Wyprzedzał na pasach i omal nie przejechał pieszego. O krok od tragedii w Zielonej Górze [WIDEO]

Alert pogodowy obowiązuje we wszystkich powiatach województwa lubuskiego od godz. 15 w czwartek (7 kwietnia) do godz. 9 rano w piątek (8 kwietnia). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Ostrzeżenie pogodowe I stopnia oznacza, że można spodziewać się wystąpienia groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Przez Polskę przeszły silne wiatry. Dokonały dużych zniszczeń
Nasi Partnerzy polecają