Burza z piorunami i wichury w Polsce. Prognoza pogody

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wichury do 110 km/h, burze, a w górach nawet śnieg! IMGW prognozuje sobotnie szaleństwo [Pogoda 28.05.2022]

Ostre wichury, burze, a w górach nawet śnieg! IMGW prognozuje sobotnie szaleństwo [Pogoda 28.05.2022]

2022-05-28 12:30

Prognoza pogody na sobotę (28 maja) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada wyjątkowo trudny początek weekendu. Burze, wichury z gigantyczną prędkością, a w górach nawet opady śniegu! Sprawdzamy, gdzie 28.05.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na dziś, którą prezentujemy w poniższym materiale.

Pogoda na dziś (sobota, 28.05.2022) to potwierdzenie fatalnych wieści, które spływały do nas w drugiej części tygodnia. Prognoza IMGW nie zostawia złudzeń - przed nami paskudny pod względem warunków atmosferycznych początek weekendu, a z godziny na godzinę bynajmniej nie będzie lepiej. Po niespokojnej nocy trzeba się przygotować na ponury klimat, który zdominuje większość kraju. - W dzień zachmurzenie umiarkowane, na północnym wschodzie także duże. Przelotne opady deszczu i lokalne burze. Wysoko w górach przelotny deszcz ze śniegiem lub śnieg. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na 28 maja. Dalszy ciąg prognozy pod quizem o tematyce pogodowej.

Przeczytaj też: Pogodowa masakra w kraju. Deszcze i burze nie chcą ustąpić. Kiedy to się skończy? [Prognoza długoterminowa]

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody 28.05.2022. Jaka będzie temperatura w sobotę, 28 maja? Ostre wichury

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje spore ochłodzenie, które odczujemy w najbliższą sobotę. Możemy zapomnieć o letnich warunkach. - Temperatura maksymalna od 12°C do 17°C, ale lokalnie w rejonach podgórskich Karpat, na Pomorzu i Suwalszczyźnie około 11°C - podają synoptycy IMGW. Problemem po raz kolejny będzie silny wiatr.

- Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 110 km/h, na północy kraju, w czasie burz i w Karpatach do 70 km/h - czytamy w serwisie IMGW.

Pogoda na dziś 28.05.2022. Noc z soboty na niedzielę

W nocy z niedzieli na poniedziałek zapowiadane jest zachmurzenie umiarkowane i duże; na północy i zachodzie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 11°C, tylko w rejonach podgórskich od 2°C do 5°C. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, na wybrzeżu początkowo porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h. O aktualizacjach w prognozach będziemy was informować na bieżąco w serwisie pogoda.se.pl. W ten weekend szczególnie zalecamy regularne odświeżanie ostrzeżeń IMGW.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?