Ostre wichury, burze, a w górach nawet śnieg! IMGW prognozuje sobotnie szaleństwo [Pogoda 28.05.2022]

2022-05-28 12:30
Burza z piorunami i wichury w Polsce. Prognoza pogody
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wichury do 110 km/h, burze, a w górach nawet śnieg! IMGW prognozuje sobotnie szaleństwo [Pogoda 28.05.2022]

Prognoza pogody na sobotę (28 maja) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada wyjątkowo trudny początek weekendu. Burze, wichury z gigantyczną prędkością, a w górach nawet opady śniegu! Sprawdzamy, gdzie 28.05.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na dziś, którą prezentujemy w poniższym materiale.

Pogoda na dziś (sobota, 28.05.2022) to potwierdzenie fatalnych wieści, które spływały do nas w drugiej części tygodnia. Prognoza IMGW nie zostawia złudzeń - przed nami paskudny pod względem warunków atmosferycznych początek weekendu, a z godziny na godzinę bynajmniej nie będzie lepiej. Po niespokojnej nocy trzeba się przygotować na ponury klimat, który zdominuje większość kraju. - W dzień zachmurzenie umiarkowane, na północnym wschodzie także duże. Przelotne opady deszczu i lokalne burze. Wysoko w górach przelotny deszcz ze śniegiem lub śnieg. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na 28 maja. Dalszy ciąg prognozy pod quizem o tematyce pogodowej.

Przeczytaj też: Pogodowa masakra w kraju. Deszcze i burze nie chcą ustąpić. Kiedy to się skończy? [Prognoza długoterminowa]

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody 28.05.2022. Jaka będzie temperatura w sobotę, 28 maja? Ostre wichury

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje spore ochłodzenie, które odczujemy w najbliższą sobotę. Możemy zapomnieć o letnich warunkach. - Temperatura maksymalna od 12°C do 17°C, ale lokalnie w rejonach podgórskich Karpat, na Pomorzu i Suwalszczyźnie około 11°C - podają synoptycy IMGW. Problemem po raz kolejny będzie silny wiatr.

- Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 110 km/h, na północy kraju, w czasie burz i w Karpatach do 70 km/h - czytamy w serwisie IMGW.

Pogoda na dziś 28.05.2022. Noc z soboty na niedzielę

W nocy z niedzieli na poniedziałek zapowiadane jest zachmurzenie umiarkowane i duże; na północy i zachodzie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 11°C, tylko w rejonach podgórskich od 2°C do 5°C. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, na wybrzeżu początkowo porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h. O aktualizacjach w prognozach będziemy was informować na bieżąco w serwisie pogoda.se.pl. W ten weekend szczególnie zalecamy regularne odświeżanie ostrzeżeń IMGW.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE