Ulewa

i

Autor: Pixabay Deszcze i burze w Polsce nie chcą ustąpić. Kiedy skończy się ta pogodowa masakra?

Pogodowa masakra w kraju. Deszcze i burze nie chcą ustąpić. Kiedy to się skończy? [Prognoza długoterminowa]

2022-05-26 13:15

Maj żegna się z nami kiepską pogodą. Deszcze i burze nie chcą ustąpić. Ciepła i słońca w ostatnim czasie niewiele, a wkrótce początek kalendarzowego lata. Wielu z nas zastanawia się, kiedy to się skończy i ile przyjdzie nam czekać na poprawę pogody. Czy jest szansa na szybkie ocieplenie i ustąpienie deszczów oraz burz? Prognoza długoterminowa w dalszej części artykułu zdradza szczegóły.

Pogoda w Polsce w ostatnich dniach to masakra. Aura w końcówce maja jest nieprzewidywalna. Ogromne różnice temperatur na przestrzeni kilkudziesięciu godzin w jednym regionie, przeróżne alerty meteo dotyczące zarówno burz i towarzyszącego im deszczu, jak również silnego wiatru, a nawet... przymrozków. Tak wyglądały ostatnie dni w pogodzie. Kiedy to się skończy? Czy jest szansa, że niebawem deszcze i burze ustąpią? Prognoza długoterminowa IMGW nie jest zadowalająca. Pod koniec tygodnia nadal ma padać, silnie wiać, a temperatura wcale nie będzie nam przypominać o zbliżającym się lecie.

Pogodowa masakra w Polsce. Kiedy koniec deszczu i burz?

Piątek (27 maja) ma być pochmurny, z większymi przejaśnieniami na południowym wschodzie kraju. Będzie padać i silnie wiać, szczególnie nad morzem, gdzie porywy mogą dochodzić do 70 km/h. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C, jedynie na Podkarpaciu nieco cieplej do 22°C. W nocy temperatura od 6°C do 10°C.

W weekend będzie podobnie. W dniach 28-29 maja przelotne opady deszczu, a na północy kraju również burze. - Chłodno - w dzień od 14°C do 17°C, a w nocy od 4°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, porywisty. Na północy kraju podczas burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h - informuje IMGW.

Kiedy należy spodziewać się poprawy pogody? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Jak informowaliśmy wcześniej, obecnie długoterminowe prognozy zwiastują chłodny i deszczowy początek czerwca 2022. Nie ma co więc liczyć na rychłą zmianę aury. Jeszcze przynajmniej przez kilka dni musimy pogodzić się z deszczem, burzami i chłodną - jak na ten okres roku - temperaturą.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tropikalne upały w Europie. Termometry pokazują nieprawdopodobne wartości. Turyści mówią o piekle

Sonda
Jakie masz plany na lato 2022?
Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Bieniek: Rosja wyciągnęła lekcję z porażek. Do wakacji porozumienie między Rosją i Ukrainą
Nasi Partnerzy polecają