Paskudny weekend w Polsce. Deszcze i wichury to nie wszystko. Najnowsza prognoza

i

Autor: FelixMittermeier/cc0/Pixabay.com Weekend 28-29.05 przyniesie w Polsce kolejne załamanie pogody, bo z deszczem, burzami i wiatrem na czele

Paskudny weekend w Polsce. Deszcze i wichury to nie wszystko. Najnowsza prognoza

2022-05-26 9:30

Pogoda w Polsce w ostatnich dniach nikogo nie rozpieszczała, bo nawet jeśli temperatura sięgała 20 stopni, to przechodziły opady i burze. Trudno to sobie wyobrazić, ale w nadchodzący weekend, 28-29.05, będzie jeszcze gorzej. Nie dość, że nad Polską nadal utrzymają się deszczowe chmury, to temperatura jeszcze spadnie. Zapowiedź tego będzie już w czwartek, 26.05.

Paskudny weekend w Polsce. Deszcze i wichury to nie wszystko. Najnowsza prognoza

Najbliższy weekend, 28-29.05, przyniesie w Polsce kolejne załamanie pogody. Nie tylko sobota i niedziela, ale również piątek upłyną pod hasłem deszczu, burz i, uwaga, potężnych wichur. Namiastkę tej nieprzyjemnej aury otrzymamy już w czwartek, 26.06, jako że IMGW wydało już ostrzeżenie dla północnej części województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i prawie całego Podlasia dotyczące bardzo silnego wiatru - w porywach może on osiągnąć prędkość 75 km/h. Jak informuje serwis TwojaPogoda.pl, w piątek, 27.05, będzie jeszcze gorzej, bo do Polski dotrze front atmosferyczny, który przyniesie dodatkowo opady deszczu i znaczną obniżkę temperatury, którą odczujemy najbardziej w sobotę, 28.05. Termometry pokażą od ledwie 11 (na zachodzie kraju) do 15 kresek (na południu). Odczuwalna temperatura może być jednak jeszcze silniejsza z uwagi na podmuchy wiatru sięgające 50-60 km/h. Lokalnie będą też występować burze. Podobna pogoda jest zapowiadana na niedzielę, 29.05, choć temperatura wzrośnie o 2-3 stopnie - w przeważającej części Polski będzie 14-16 kresek. Wiatr nadal mocny - 40-50 km/h - choć z biegiem godzin będzie słabł. Pojawi się też więcej przejaśnień, a deszcz zdominuje głównie północną i wschodnią część kraju.

Czytaj też: Burze i deszcz! Do tego wiatr nawet 70 km/h. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 26.05.2022]

Niestety niewiele lepiej zapowiada się też początek kolejnego tygodnia, bo mimo że temperatura będzie sukcesywnie rosła, Polski nie opuszczą opady i burze. Tych drugich będzie więcej w drugiej części tygodnia, gdy do naszego kraju znowu zawitają upały sięgające powyżej 25 stopni.

Czytaj też: Pogoda na czerwiec 2022. Długoterminowa prognoza rozzłości turystów i rolników

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Najsilniejszy policjant w Polsce. Gorzowski funkcjonariusz nie ma sobie równych