Niż Hanna przyniesie pogodowy armagedon! Gwałtowne ochłodzenie i burze to nie wszystko. Wiemy, kiedy będzie najgorzej

i

Autor: Shutterstock Niż Hanna przyniesie pogodowy armagedon! Gwałtowne ochłodzenie i burze to nie wszystko. Wiemy, kiedy będzie najgorzej

Niż Hanna przyniesie pogodowy armagedon! Gwałtowne ochłodzenie i burze to nie wszystko. Wiemy, kiedy będzie najgorzej

2022-05-27 8:40

Niż Hanna w Polsce nie zwiastuje niczego dobrego. Prognoza pogody dla naszego kraju przestrzega przed burzami, wichurami do 90 km/h i konkretnym ochłodzeniem! Jeżeli mieliście konkretne plany na weekend, to musicie je dostosować do padającego deszczu i nie tylko. Sprawdźcie, gdzie w dniach 27.05.2022 - 29.05.2022 będzie najgorzej. Pogoda w Polsce i aktualne ostrzeżenia zostaną przez nas przeanalizowane w poniższym materiale.

Niż Hanna przyniesie burze, złowieszcze wichury i szeroko rozumiany pogodowy armagedon?! Prognozy dla Polski są w tym przypadku bezlitosne. W piątek i w sobotę (27-28 maja) będziemy się pod wpływem układu niskiego ciśnienia imieniem Hanna, który przyjdzie do nas znad zachodniej Rosji. Jak łatwo się domyśli - nic dobrego z tego nie wyniknie. - Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi, szczególnie na północy i południowym wschodzie, burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 10 mm do 15 mm. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i Pomorzu dość silny i silny, od 40 km/h do 50 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem i w Karpatach porywy wiatru do 95 km/h, w czasie burz oraz na północy kraju do 80 km/h - to prognoza synoptyczna IMGW na piątek. Tak silne wichury mogą zrywać dachy, łamać drzewa i spowodować utrudnienia komunikacyjne. O takowych, spowodowanych pogodą będziemy was informować na bieżąco. Warto śledzić mapę ostrzeżeń IMGW. Dalszy ciąg prognozy pod naszym autorskim quizem o pogodzie.

Sprawdź koniecznie: Gdzie jest burza? Fatalna prognozy na piątek! Pół Polski na żółto. IMGW ostrzega przed wichurami

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Niż Hanna w Polsce. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń [27-28.05.2022]

Niż Hanna to nie tylko burze i wichury. W weekend odnotujemy wyraźny spadek temperatur. W sobotę (27.05.2022) z pewnością przydadzą się cieplejsze bluzy. Zapomnijmy o letnim klimacie, który był z nami chociażby na początku maja. 

- Temperatura maksymalna od 12°C do 17°C, ale lokalnie w rejonach podgórskich Karpat, na Pomorzu i Suwalszczyźnie około 11°C - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na 28 maja.

Temperaturę odczuwalną obniży rzecz jasna wichura. - W Sudetach porywy wiatru do 110 km/h, na północy kraju, w czasie burz i w Karpatach do 70 km/h - prognozuje IMGW na najbliższą sobotę. Pamiętajcie o zabezpieczeniu cennych rzeczy. Jeżeli macie taką możliwość, nie zostawiajcie samochodów pod drzewami. Niestety nic nie wskazuje na to, że czeka nas szybka poprawa warunków atmosferycznych. 

- W niedzielę i poniedziałek osłabnie wiatr, ale nadal dużo chmur i opadów deszczu. Możliwe lokalne burze z porywistym wiatrem - przekazują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jeśli na horyzoncie pojawi się ocieplenie i ogólna zmiana warunków klimatycznych, to wówczas poinformujemy o tym na portalu pogoda.se.pl.

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Burza śnieżna w Zagórzu