W weekend zapragniemy odrobiny cienia! Upał wdziera się do Polski, nawet 33°C!

i

Autor: Shutterstock

Prognoza pogody od IMGW

W weekend zapragniemy odrobiny cienia! Upał wdziera się do Polski, nawet 33°C!

2023-07-07 10:32

Kto czekał na upalny, wakacyjny weekend, ten ucieszy się z najnowszej prognozy pogody przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Eksperci z IMGW zapowiadają wprost - weekend 8-9 lipca będzie bardzo gorący, a wielu miejscach termometry pokażą wartości przekraczające 30 stopni Celsjusza. Co więcej, odpoczniemy od burz. Gdzie będzie najcieplej? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Jak zapowiadają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), "weekend na przeważającym obszarze kraju słoneczny i upalny". - Rozbudowujący się od zachodu wyż będzie skutecznie blokował rozwój chmur - czytamy w komunikacie. Co więcej, wysokich temperatur nie zmącą gwałtowne burze, huraganowe wiatry i ulewne deszcze.

Pogoda na sobotę 8.07.2023. Prognoza IMGW

W sobotę (8 lipca) - jak prognozuje IMGW - "Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia rozciągającego się od północnych Włoch po Morze Norweskie, w suchym powietrzu polarnym morskim". Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać. Najcieplej w Lubuskiem, w Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku. Tam temperatury maksymalne do 30°C. Najchłodniej nad morzem, ale kto spędza weekend nad Bałtykiem nie powinien narzekać. Termometry pokażą tam 23-24°C.

Pogoda na niedzielę 9.07.2023. Prognoza IMGW

Jeszcze cieplej będzie w niedzielę (9 lipca), ponieważ - jak informuje IMGW - "Polska będzie pod wpływem klina wyżu z centrum nad Szwecją". Z zachodu i południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie. Powolny spadek ciśnienia. Najchłodniej na krańcach północno-wschodnich. Tam termometry pokażą 25-26°C. W wielu miejscach Polski temperatura maksymalna przekroczy 30°C. Tak będzie m.in. w Szczecinie, Poznaniu, Kaliszu, Opolu, Katowicach, Częstochowie czy Wrocławiu. Najcieplej w Lubuskiem, do 33°C.

Bardzo ciepło będzie także po weekendzie. Wysokie temperatury zostaną z nami przez kilka najbliższych dni. Według prognoz IMGW pojawią się jednak burze i opady deszczu oraz gradu.

CZYTAJ TEŻ: Ich zapach budzi odrazę, ale mają supermoc, którą warto znać! Wszyscy chcą mieć je wokół domu. Plaga obrzydliwych owadów zalewa Polskę

Źródło: IMGW

Sonda
Jak znosisz upały?
Express Biedrzyckiej - Marek SAWICKI