Uderzenie gorąca zbliża się wielkimi krokami! Antycyklon Evi nie ma litości

i

Autor: John-Silver/cc0/Pixabay.com Kolejna zmiana pogody w Polsce, tym razem za sprawą antycyklonu Evi. W naszym kraju z biegiem godzin będzie coraz więcej słońca, a w weekend, 7-9 lipca, dojdzie do kolejnego uderzenia gorąca

Ile pokażą termometry?

Uderzenie gorąca zbliża się wielkimi krokami! Antycyklon Evi nie ma litości

2023-07-06 11:55

Kolejna zmiana pogody w Polsce, tym razem za sprawą antycyklonu Evi. W naszym kraju z biegiem godzin będzie coraz więcej słońca, a w weekend, 7-9 lipca, dojdzie do kolejnego uderzenia gorąca. Powyżej 25 stopni zrobi się już w piątek, a w sobotę i niedzielę temperatura podskoczy jeszcze o kilka kresek. Odczuwalne ciepło może być jeszcze większe, bo przestanie wiać.

Co przyniesie pogoda na weekend, 7-9 lipca? Antycyklon Evi sprowadzi gorąco

Antycyklon Evi to ośrodek wyżowy, który znacząco wpłynie na pogodę w Polsce w weekend, 7-9 lipca - informuje TwojaPogoda.pl. Niebo nad krajem zacznie się już rozpogadzać w czwartek, ale dużych ilości słońca można się spodziewać dopiero w piątek. Wtedy też znowu zacznie rosnąć temperatura, która przekroczy 25 stopni. Jeszcze cieplej, de facto gorąco, zrobi się w sobotę i niedzielę, gdy słupki rtęci pokażą ok. 30 kresek - tę granicę mogą przekroczyć termometry w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce. Nadal dużo słońca, a odczucie ciepła może zwiększyć brak wiatru, który będzie słaby lub umiarkowany. Upały utrzymają się w Polsce do początku kolejnego tygodnia, choć temperatura spadnie poniżej 30 stopni. Największe gorąco będzie wtedy występować w południowo-zachodniej Polsce, gdzie słupki rtęci ciągle mogą przekraczać barierę 30 kresek. Później przez Polskę przejdzie kolejny front atmosferyczny i znowu zrobi się burzowo.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Tunel w Świnoujściu w praktyce. Tak wygląda przejazd pod dnem Świny