W dzień ciepło i bezchmurnie, ale rano stanie się to! Może być niebezpiecznie  [Prognoza pogody IMGW na 24.03.2022]

i

Autor: geralt /Pixabay.com W dzień ciepło i bezchmurnie, ale rano stanie się to! Może być niebezpiecznie [Prognoza pogody IMGW na 24.03.2022]

W dzień ciepło i bezchmurnie, ale rano stanie się to! Może być niebezpiecznie [Prognoza pogody IMGW na 24.03.2022]

2022-03-23 18:18

Pogoda na czwartek, 24 marca 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), mówi o niemal bezchmurnym niebie i słabym wietrze. Będzie ciepło, nawet 16°C na południowym zachodzie kraju. Rano uważać muszą szczególnie kierowcy na "zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 m, także marznące" - informuje IMGW. Sprawdź szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 24 marca 2022 poniżej.

W dzień ciepło i bezchmurnie, ale rano stanie się to! Może być niebezpiecznie [Prognoza pogody IMGW na 24.03.2022]

Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy pozostaje pod wpływem rozległego wyżu z centrum i nad Danią, Węgrami i Alpami, tylko nad krańcach południowo zachodnich i północnych kontynentu zaznaczą się ośrodki niżowe oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu słabnącego wyżu.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 24 marca?

Według informacji przekazanych przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (24.03.2022) czeka nas bezchmurne niebo, tylko na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano może być jednak niebezpiecznie, uważać powinni szczególnie kierowcy.

- Rano na północy lokalnie zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 m, także marznące - podają synoptycy IMGW.

Jaka będzie temperatura 24.03.2022?

W czwartek będzie ciepło, zimowe kurtki i czapki spokojnie możemy zostawić w szafie, a wybrać te wiosenne.

- Temperatura maksymalna od 9°C nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat do 13°C w centrum i 16°C na południowym zachodzie kraju - informują synoptycy.

Wiatr słaby, północno-zachodni i północny, nad morzem zachodni, na północnym zachodzie zmienny.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (24.03/25.03.)

Jak podaje IMGW, w nocy z czwartku na piątek (24.03/25.03.) będzie bezchmurnie, tylko na północy i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, w Bieszczadach zachmurzenie duże i tam w drugiej części nocy możliwe słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, na pozostałym obszarze lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -1°C do 3°C; w rejonach podgórskich lokalnie spadek temperatury do -5°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, na południu zmienny.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Centrum medyczne Medyk wraz z Politechniką Rzeszowską otwiera przychodnię dla uchodców
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany