Upał w Polsce?! W prognozach prawie 30 stopni w cieniu! Gdzie będzie najgoręcej?

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Fala upałów nadciąga do Polski. Prognoza na lipiec 2022

Upał w Polsce?! W prognozach prawie 30 stopni w cieniu! Gdzie będzie najgoręcej?

2022-05-10 9:04

Prognoza pogody dla Polski najgorętsze dni od początku 2022 roku. Czy upał i skwar zdominują najbliższe dni? Meteorolodzy nie zostawiają złudzeń - będzie bardzo ciepło, a mieszkańcy niektórych regionów poczują się jak w środku lata. Na portalu pogoda.se.pl sprawdzamy, gdzie termometry pokażą najwyższe wartości. Analiza pogodowa na najbliższe dni poniżej.

Prognoza pogody dla Polski lubi nas ostatnimi czasy zaskoczyć. Wiosenna pora roku nie uznaje kompromisów. W kalendarzu dopiero początek maja, a już zmierzyliśmy się z zimową aurą, a teraz do kraju zapukało lato! Już we wtorek (10.05.2022) na krańcach zachodni termometry pokażą do 26 stopni Celsjusza - podają synoptycy IMGW. Jak się okazuje, to wcale nie będzie najgorętszy dzień tego tygodnia. - Temperatura maksymalna od 19°C na północy do 26°C w centrum kraju i 28°C na południowym zachodzie oraz krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W górach porywy do 65 km/h - to z kolei prognoza IMGW na środę (11.05.2022). Najcieplej powinno być w okolicach Wrocławia i Zielonej Góry, czyli niedaleko znanych żużlowych ośrodków. Dalszy ciąg naszego materiału pod pogodowym quizem. Zachęcamy do rozwiązywania!

Sprawdź koniecznie: Piorun uderzył kilkadziesiąt metrów od ciężarnej turystki. Przerażające nagranie z Ustronia

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Prognoza pogody dla Polski. Upał i 28 stopni?! Prognoza 10.05.2022

W czwartek (12.05.2022) najwyższe temperatury wyprowadzą się z zachodnich krańców Polski. W okolicach Wrocławia nadal będzie ciepło, ale już tylko do 22-23 stopni. Nie oznacza to jednak, że niemal upalna pogoda opuszcza nasz kraj. Tym razem lekkie koszulki będą mogli m.in. ubrać mieszkańcy Krakowa i okolic.

- Gorące powietrze zostanie zepchnięte przez chłodny front nad południowe i południowo-wschodnie regiony kraju. Tam odnotujemy nawet do 28 stopni. Na pozostałym obszarze będzie do 20 do 24 stopni, a na zachodzie i północy dużo chłodniej, od 15 do 20 stopni - podają autorzy serwisu twojapogoda.pl.

Prognoza pogody. Blisko upału, a potem... ochłodzenie w Polsce!

W piątek i podczas weekendu odnotujemy wyraźne ochłodzenie w stosunku do środy i czwartku. Już 13 maja termometry pokażą maksymalnie 20 stopni. Najcieplej będzie na środkowym zachodzie i na południowym wschodzie. Bliżej weekendu możliwe są burze, a podczas nich silny wiatr do 65-70 km/h. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Warto śledzić komunikaty meteo, m.in. w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Sonda
Czy czekasz już na lato i wysokie temperatury?
Wiosna w Rzeszowie. Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów
Nasi Partnerzy polecają