Prognoza pogody dla Polski lubi nas ostatnimi czasy zaskoczyć. Wiosenna pora roku nie uznaje kompromisów. W kalendarzu dopiero początek maja, a już zmierzyliśmy się z zimową aurą, a teraz do kraju zapukało lato! Już we wtorek (10.05.2022) na krańcach zachodni termometry pokażą do 26 stopni Celsjusza - podają synoptycy IMGW. Jak się okazuje, to wcale nie będzie najgorętszy dzień tego tygodnia. - Temperatura maksymalna od 19°C na północy do 26°C w centrum kraju i 28°C na południowym zachodzie oraz krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W górach porywy do 65 km/h - to z kolei prognoza IMGW na środę (11.05.2022). Najcieplej powinno być w okolicach Wrocławia i Zielonej Góry, czyli niedaleko znanych żużlowych ośrodków. Dalszy ciąg naszego materiału pod pogodowym quizem. Zachęcamy do rozwiązywania!
Sprawdź koniecznie: Piorun uderzył kilkadziesiąt metrów od ciężarnej turystki. Przerażające nagranie z Ustronia
Prognoza pogody dla Polski. Upał i 28 stopni?! Prognoza 10.05.2022
W czwartek (12.05.2022) najwyższe temperatury wyprowadzą się z zachodnich krańców Polski. W okolicach Wrocławia nadal będzie ciepło, ale już tylko do 22-23 stopni. Nie oznacza to jednak, że niemal upalna pogoda opuszcza nasz kraj. Tym razem lekkie koszulki będą mogli m.in. ubrać mieszkańcy Krakowa i okolic.
- Gorące powietrze zostanie zepchnięte przez chłodny front nad południowe i południowo-wschodnie regiony kraju. Tam odnotujemy nawet do 28 stopni. Na pozostałym obszarze będzie do 20 do 24 stopni, a na zachodzie i północy dużo chłodniej, od 15 do 20 stopni - podają autorzy serwisu twojapogoda.pl.
Prognoza pogody. Blisko upału, a potem... ochłodzenie w Polsce!
W piątek i podczas weekendu odnotujemy wyraźne ochłodzenie w stosunku do środy i czwartku. Już 13 maja termometry pokażą maksymalnie 20 stopni. Najcieplej będzie na środkowym zachodzie i na południowym wschodzie. Bliżej weekendu możliwe są burze, a podczas nich silny wiatr do 65-70 km/h. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Warto śledzić komunikaty meteo, m.in. w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.