Słońce i bardzo wysokie temperatury w Polsce. Prognoza pogody

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Lato i bardzo wysokie temperatury w Polsce?! Sensacyjna prognoza IMGW [Pogoda 10.05.2022]

Deszcz i bardzo wysokie temperatury w Polsce! Sensacyjna prognoza IMGW [Pogoda 10.05.2022]

2022-05-10 6:58

Prognoza pogody na wtorek (10 maja) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) może niektórych zaskoczyć. W przywoływanych regionach odnotujemy temperatury przypominające... środek lata! Sprawdź, gdzie 10.05.2022 będzie najcieplej. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum przemieszczającym się znad Litwy nad Rosję. Po południu od północnego zachodu zacznie nasuwać się płytka zatoka niżowa. Z południa będzie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Co to oznacza? Oto najnowsza pogoda na dziś.

Prognoza pogody na wtorek (10 maja), przekazana przez synoptyków IMGW ucieszy tych, którzy wypatrywali bardzo wysokich temperatur. Ciśnienie będzie spadać. W Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie spadać. - W ciągu dnia będzie bezchmurnie lub pojawi się zachmurzenie małe, na północnym zachodzie stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu - podają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, cytowani przez Polską Agencję Prasową. Wspominane opady nie popsują jednak humory tym, którzy chcieli cieplejszego klimatu. Właśnie taki zdominuje najbliższe godziny.

Czytaj też: Piorun uderzył kilkadziesiąt metrów od ciężarnej turystki. Przerażające nagranie z Ustronia

Lato i bardzo wysokie temperatury w Polsce! Sensacyjna prognoza IMGW [Temperatura 10.05.2022]

We wtorek (10 maja) w całym kraju będzie bardzo ciepło. Możecie schować do szafy ciepłe kurtki, bo nie będą wam potrzebne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma wątpliwości. Powiew lata w Polsce - tak można w skrócie opisać najbliższe godziny.

Zobacz koniecznie: Lato 2022. Pogoda spłata nam figla?! Jasnowidz Jackowski przepowiada przyszłość. Właśnie taka ma być pogoda w lato 2022!

- Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na wschodzie i w dolinach karpackich do 22 stopni w centrum kraju i 26 stopni na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich - podaje IMGW w prognozie na wtorek.

Pogoda na dziś. Noc z wtorku na środę 10-11.05.2022

W nocy na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na krańcach południowych i południowo-wschodnich bezchmurnie. Temperatura minimalna od 4 stopni na południowym wschodzie do 10 stopni w centrum i 17 stopni na zachodzie, w dolinach karpackich od 2 do 5 stopni, lokalnie przy gruncie -1 stopień Celsjusza. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy do 55 km/h. 

Aktualne prognozy zawsze znajdziecie na stronie pogoda.se.pl. Zachęcamy do regularnego śledzenia komunikatów meteo i dostosowywanie odzieży do panujących warunków. 

Sonda
Czy czekasz już na lato i wysokie temperatury?
Do Bydgoszczy powoli wprowadza się wiosna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany