Burza z piorunami

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Przelotne deszcze, a tutaj nawet burze! Prognoza IMGW na poniedziałek 9.05.2022

Przelotne deszcze, a tam nawet burze! Synoptycy IMGW nie mają wątpliwości [Prognoza pogody 9.05.2022]

2022-05-09 7:00

Prognoza pogody na poniedziałek (9 maja) przygotowana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zawiera ostrzeżenie przed możliwymi burzami. Gdzieniegdzie spadnie przelotny deszcz. W tym artykule sprawdzicie, gdzie 9.05.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Prognoza pogody na poniedziałek (9.05.2022) nie zachwyca, choć niektóre regiony będą się cieszyć przyjemnym warunkami atmosferycznymi. Szczegóły sprawdzamy tradycyjnie w prognozie synoptycznej IMGW. Eksperci zdradzają, gdzie przydadzą się parasole. Stan dróg może być daleki od idealnego, więc kierowcy będą musieli uważać i zachować koncentrację.  - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie duże z przelotnymi opadami deszczu, a w górach z możliwością burz - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj też: Pogoda, maj 2022. Jasnowidz Jackowski miał wielką wizję. Nieoczekiwana zmiana w pogodzie!

Prognoza pogody na 9 maja. Temperatury i wichury 9.05.2022 [Prognoza IMGW]

Obserwujemy konkretne zróżnicowanie tempratur w naszym kraju. W poniedziałek letni klimat opanuje Wrocław i okolice. Na północy z kolei będzie wyraźnie chłodniej. Wypoczynek na plaży nie będzie należał do najprzyjemniejszych. A co z wiatrem?

- Temperatura maksymalna od 10°C nad Zatoką Gdańską, 12°C, 13°C, w górach i na Suwalszczyźnie, około 16°C, 18°C w centrum kraju do 22°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich - podaje IMGW.

Pogoda na dziś. Noc z poniedziałku na wtorek 

Na stronie IMGW czytamy, że w nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na terenach podgórskich miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. - Temperatura minimalna 1°C, 2°C w górach na północnym wschodzie i tu przygruntowe przymrozki do -1°C, na Suwalszczyźnie do -2°C, od 3°C do 7°C na przeważającym obszarze, lokalnie do 8°C na wybrzeżu. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni, nad morzem umiarkowany południowy - przekazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zalecamy regularne odświeżanie komunikatów meteo i sugerujemy dostosowanie odzieży do panujących warunków, a nie do kartki z kalendarza. Prognozy regularnie analizujemy w naszym serwisie pogoda.se.pl.

Sonda
Wyłączasz telefon podczas burzy?
Burza śnieżna w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany