Cyklon Tymoteusz uderzy w Polskę!

i

Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska Cyklon Tymoteusz uderzy w Polskę!

Tymoteusz sprowadzi śmiertelne zagrożenie! W te regiony Polski uderzy cyklon. Straszne prognozy

2021-09-23 12:30

Cyklon Tymoteusz już za moment uderzy w Polskę! Musimy być gotowi na wyjątkowo silny wiatr, szczególnie na północy naszego kraju. Nad otwartym morzem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już teraz wydaje ostrzeżenia pogodowe drugiego stopnia. Alerty te mają obowiązywać od czwartku, 23 września 2021 roku. Jeszcze przed weekendem wichury mogą występować we wszystkich regionach Polski. Co dokładnie mówią aktualne prognozy IMGW? Zobacz szczegóły na www.se.pl!

Cyklon Tymoteusz w ciągu kilkunastu godzin może narobić wiele szkód. Jeszcze przed weekendem ma wywołać sztorm na Bałtyku. Północna Polska najmocniej odczuje załamanie pogody. Prognozy mówią o silnym wietrze. Zapowiedzi ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej są bardzo niepokojące. Czego powinniśmy spodziewać się dziś wieczorem i jutro? - Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 km/h, w porywach do 100 km/h. Kierunek południowo-zachodni i zachodni, skręcający wieczorem na północno-zachodni - podaje IMGW w najnowszym komunikacie. Ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczą nadmorskich powiatów. Trójmiasto oraz pozostałe obszary województw pomorskiego i zachodniopomorskiego objęto alertami pierwszego stopnia. W Szczecinie czy Borach Tucholskich może wiać do 80 km/h. Najbliższa noc prawdopodobnie będzie bardzo wymagająca dla strażaków. To jednak dopiero początek. Rychłe załamanie pogody jest nieuniknione w całym kraju. Więcej na ten temat piszemy poniżej.

Czytaj więcej: Powalone drzewa i przerwy w dostawie prądu. Tysiące interwencji strażaków w Polsce. Co dalej? [24.09.2021]

Zobacz prognozę pogody w dzisiejszym "Raporcie z Anteny"!

Ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali stosowanej przez IMGW jest już bardzo poważnym komunikatem, którego nie można lekceważyć. O czym dokładnie informuje? - Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w opisie wspomnianego alertu.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?

Jak wynika z zapowiedzi synoptyków, już w piątek (24 września) ostrzeżeniami przed silnym wiatrem mają zostać objęte wszystkie województwa. Oznacza to, że wichury mogą występować na całym terytorium Polski. Sytuacja ma nieco uspokoić się w nadchodzący weekend. Nie oznacza to jednak powrotu letniej aury. Jesień rozgościła się już na dobre. Najwyższa pora przyzwyczaić się do cieplejszych ubrań.

W najbliższym czasie należy śledzić aktualne prognozy pogody oraz zachować ostrożność. Pogoda może zmienić się drastycznie z godziny na godzinę. Prognozowane ostrzeżenia to nie przelewki. Miejcie więc na uwadze bezpieczeństwo swoje oraz bliskich.

Raport z anteny 23.09, godz.10
Nasi Partnerzy polecają