Pogoda w Polsce szaleje. Potężny wiatr i jeszcze to! Już ponad tysiąc interwencji strażaków

i

Autor: shutterstock Tych zmian w pogodzie nikt się nie spodziewa! Będzie ciepło, a potem...

Tych zmian w pogodzie nikt się nie spodziewa! Będzie ciepło, a potem...

2022-01-10 20:01

Początek drugiego tygodnia stycznia stał pod znakiem lekkiej zimy. Na termometrach w praktycznie całej Polsce pojawiały się ujemne wartości. Jednak jak zapewniają synoptycy, jest to chwilowe. Od środy mamy się dowiem cieszyć nadciągającym ociepleniem. Niestety to nie koniec zmian. Co jeszcze przyniesie pogoda w tym tygodniu? Zobaczcie szczegóły!

Aura zmienia się jak w kalejdoskopie! Sprawdź prognozy pogody na najbliższe dni

- Pogodę w tym tygodniu będą kształtowały wyże, napłynie chłodniejsze powietrze z północnego-wschodu. W środę (12 stycznia) zacznie się ocieplenie. Od czwartku (13 stycznia) pogoda niżowa, opady deszczu i silniejszy wiatr - przekazał IMGW.

Zobacz także: Marznące mgły, mróz i jeszcze to! Alarm meteo na wtorek [Prognoza pogody 11.01.2022]

Synoptycy prognozują, że we wtorek (11 stycznia) zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami. Słabe opady śniegu spodziewane są głównie na południu kraju. Noce z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę będą mroźne, na wschodzie kraju podczas rozpogodzeń spodziewany jest spadek temperatury do około -10 st. C, a w dolinach górskich nawet do -15 st. C. Cieplej ma być na zachodzie kraju, bo około -3 st. C.

Czytaj: Potężne wyże nad Europą! Ciśnienie w Polsce gwałtownie rośnie. Co to oznacza?

Prognoza pogody na najbliższe dni w Polsce [12.01 - 15.01]

W środę (12 stycznia) ma być nadal dużo chmur. Deszcz ze śniegiem może padać jedynie nad morzem. Temperatura maksymalna od -5 st. C na wschodzie do 2 st. C na zachodzie i nad morzem. Kolejna noc ma być jeszcze mroźna na wschodzie Polski i w dolinach karpackich.

W czwartek (13 stycznia) będzie pochmurnie ale cieplej, od 1 st. C w dolinach Karpat i na wschodzie, do 6 st. C na Pomorzu i wybrzeżu. Może wystąpić silniejszy, porywisty wiatr w porywach do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h - zachodni i północno-zachodni.

W piątek (14 stycznia) spodziewane są deszcze. Będzie jeszcze cieplej - od 3 st. C do 7 st. C. Wiatr nadal będzie dość silny, nad morzem także silny, w porywach do 65 km/h, nad morzem do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W sobotę (15 stycznia) będzie podobna pogoda i temperatura, jednak wiatr osłabnie. Natomiast niedziela może przynieść początek ochłodzenia.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Zima zaatakowała w Bydgoszczy! Tak wygląda miasto zasypane śniegiem