Drastyczna zmiana w pogodzie zagrożeniem dla zdrowia

i

Autor: Shutterstock Przed nami drastyczny spadek ciśnienia.

To stanie się już wkrótce!

To stanie się już wkrótce! Drastyczna zmiana w pogodzie zagrożeniem dla zdrowia

2023-11-20 15:30

Pogoda w najbliższych dniach będzie się szybko i gwałtownie zmieniać. Jedną ze zmian będzie potężny spadek ciśnienia, i to nawet o 50 hPa w ciągu kilkudziesięciu godzin. To fatalne wieści dla tych, którzy źle znoszą gwałtowne zmiany pogody. To zagrożenie dla zdrowia. Szczegóły poniżej.

Fatalne wieści dla meteopatów. Skoki ciśnienia wpłyną na fatalne samopoczucie

Pogoda w Polsce w trwającym tygodniu będzie zmieniać się bardzo dynamicznie. Jak informowaliśmy we wcześniejszych artykułach, czekają nas zarówno chwile z deszczem, śniegiem i bardzo niską temperaturą, jak i nagłe ocieplenie, wichury, a nawet... burze. Jak informuje portal twojapogoda.pl, nasz kraj będzie dostawać się w zasięg licznych ośrodków barycznych. Nastąpią skoki ciśnienia, które fatalnie wpłyną na nasze samopoczucie.

W środę (22 listopada) barometry pokażą do nawet 1030 hPa w zachodniej i południowej części kraju. Wszystko przez klin wyżu, który sięgnie nas znad zachodnich wybrzeży Europy. Kilkadziesiąt godzin później znajdziemy się pod wpływem głębokich niżów, które wędrują znad Skandynawii i nad Rosję. Efekt? W piątek (24 listopada) ciśnienie spadnie do 982 hPa na północnym wschodzie. Pod koniec weekendu równie niskie ciśnienie odnotujemy w niemal całej Polsce. Jakby tego było mało, przed nami czas mrozów, ale też opadów deszczu ze śniegiem i śniegu, a także gwałtowne wichury. To fatalne informacje dla meteopatów, czyli osób wrażliwych na nagłe zmiany pogody.

Kto jest meteopatą, ten w najbliższych dniach odczuwać będzie "łamanie w kościach" oraz ból głowy, senność, rozkojarzenie i wolniejszą reakcję na bodźce. Uwaga, kierowcy! Podczas jazdy możecie czuć znużenie, szczególnie na dłuższych trasach. Z kolei seniorzy chorujący na choroby układu krążenia mogą odczuć nasilające się objawy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zima pod hasłem śniegu czy deszczu? Ekspert IMGW ma rady dla planujących urlop

Źródło: TwojaPogoda.pl

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Piękna zima w Warszawie. Spadło kilka centymetrów śniegu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany