Temperatury w górę! Pogodowy zwrot akcji w Polsce

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Temperatury w górę! Pogodowy zwrot akcji w Polsce

Najnowsza prognoza

-4 stopnie, a potem temperatury ostro w górę! Pogodowy zwrot akcji [Prognoza IMGW na 13.05.2024]

2024-05-13 0:07

Pogoda na dziś (poniedziałek, 13 maja 2024 r.) dla Polski, przekazana przez ekspertów z IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wygląda o wiele lepiej, niż ta z początku poprzedniego tygodnia. Temperatury pójdą w górę, a to nie jedyna dobra wiadomość. Z prognozy IMGW na 13.05.2024 dowiadujemy się, gdzie będzie najcieplej.

Drugi tydzień maja przyniósł sporą dynamikę w pogodzie. Nie zabrakło burzowych i deszczowych klimatów. Polacy zmierzyli się również ze sporymi różnicami w temperaturach. Na szczęście prognoza na poniedziałek wygląda zdecydowanie bardziej optymistycznie. W nocy z niedzieli na poniedziałek chmur będzie mało. IMGW zwraca uwagę na lokalne, krótkotrwałe mgły ograniczająca widzialność do 500 m. Na wschodzie i Kielecczyźnie temperatury od 0 stopni Celsjusza. - Na wschodzie, w centrum i w rejonach podgórskich przygruntowe przymrozki do około -4°C - przekazują synoptycy. Zdecydowanie lepiej wygląda prognoza na poniedziałkowy dzień. 

Wymowna prognoza długoterminowa na lato 2024. Czerwiec, lipiec i sierpień nas nie oszczędzą. To trzeba wiedzieć

Pogoda na dziś. Prognoza IMGW na poniedziałek, 13 maja 2024

W poniedziałek słońce będzie regularnie przebijać się przez niegroźne chmury. Eksperci IMGW nie wspominają o opadach deszczu. Polakom spodobają się za to informacje o temperaturach, które idą w górę. W rejonie Zatoki Gdańskiej termometry pokażą 14-15 stopni, ale już na zachodzie i południu wygląda to dużo lepiej.

- Na południowym wschodzie i na północy temperatury maksymalne do 20°C, 23 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich - podaje IMGW w prognozie na 13 maja. Krótkie spodenki i t-shirty przydadzą się na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Zachodnim Pomorzu, Wielkopolsce i w województwie lubuskim. 

Przyjemna pogoda utrzyma się przynajmniej do środka tygodnia. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie. Pod tekstem znajdziecie ciekawy quiz, poświęcony tematyce pogodowej.

Quiz. Przysłowia o pogodzie

Pytanie 1 z 10
Gdy na święty Józef bociek przybędzie, to...
Listen on Spreaker.