Szokujące sceny za zachodnią granicą Polski! Potężne gradobicie zaatakowało z ogromną mocą [WIDEO, ZDJĘCIA]

i

Autor: YouTube / screen Ogromne gradobicie w południowych Niemczech. Opady były tak intensywne, że na drogi musiały wyjechać pługi śnieżne

Szokujące sceny za zachodnią granicą Polski! Potężne gradobicie zaatakowało z ogromną mocą [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-06-07 11:55

Ogromne gradobicie w południowych Niemczech. Opady były tak intensywne, że na drogi musiały wyjechać pługi śnieżne. Nawałnica trwała ledwie kilkanaście minut, ale przyniosła takie ilości gradu, że część samochodów nie mogła przez nią przejechać i utknęła w zaspach. Nawet, gdy śnieżne grudki w końcu się rozstąpiły, doszło jeszcze do lokalnych podtopień.

Szokujące sceny za zachodnią granicą Polski! Potężne gradobicie zaatakowało z ogromną mocą

Jak informuje TwojaPogoda.pl, mieszkańcy południowych landów w Niemczech musieli się zmagać ze skutkami ogromnego gradobicia. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 5 czerwca, i mimo że nawałnica trwała ledwie kilkanaście minut, przyniosła tak duże ilości gradu, że w Bawarii doprowadziło to do prawdziwego paraliżu. Na ulice miast i miasteczek landu wyjechały nawet pługi śnieżne, bo kierowcy nie mogli przejechać przez zaspy, a niektórzy w nich po prostu utknęli. Na pomoc ruszyła też część mieszkańców, chwytając w rękę łopaty i szufle. Gradobicie zniszczyło również uprawy, przed czym nie ochroniły ich specjalne siatki, a w wyniku intensywnych opadów, które tworzyły miejscami o zaspy o wysokości nawet 20 cm, ucierpiało ponadto wiele drzew. Topiący się grad doprowadził z kolej do miejscowych podtopień, po tym jak woda zalała ulice, posesje czy znajdujące się na nich piwnice i budynki.

Czytaj też: Pogodowy armagedon w Polsce. Kiedy burze odpuszczą? Złowieszcze prognozy ekspertów

Jak informuje TwojaPogoda.pl, łączna liczba gradobić w Europie jest znacznie większa niż o tej samej porze w ubiegłym roku. Zjawiska o podobnej intensywności co w południowych w Niemczech odnotowano ponadto w pasie od Włoch po Bałkany.

Czytaj też: Nawet 25 mm deszczu, wichury do 75 km/h i jeszcze to! Prognoza IMGW zwiastuje burzliwy wtorek [Pogoda 7.06.2022]

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Globalne ocieplenie - boisz się postępujących zmian klimatu?
Festiwal kolorów zawitał do Łodzi. Było kolorowo i wesoło
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany